Güncel Zuhal Topal'
Evim Şahane programının ünlü sunucusu mimar Selim Yuhay'ın programı neden bitirdiği ortaya çıktı. Eşiyle ilgili öğrendiği korkunç sır hayatını bitirdi. Detaylar haberimizin devamında.
Ekranların sevilen programı Evim Şahane neden biranda yayın hayatını bitirdi hiç merak ettiniz mi? Bu sorunun cevabını sizler için bir araya getirdik. Mimar Selim Yuhay ile ilgili korkunç gerçek yıllar sonra ortaya çıktı.

Evim Şahane neden yayımlanmıyor?
Bir zamanlar ekranların hem sevi,len yüzüydü hem de n çok izlenen programlardan birini yapıyor. Programdaki detaylar, insanların tepkisi ile sık sık gündem olan mimar Selim Yuhay, biranda ortadan kayboldu ve programda durdu. İnsanlar uzun süre neden yayımlanmadığını merak etti. Evim Şahane programının neden yayımlanmadığı yıllar sonra sonra ortaya çıktı. Eski eşi ile boşanma haberleri magazin dünyasında olay olmuştu. Mimar Selim Yuhay bu olay uzerine korkunç bir gerçeği öğrendi. Evim Şahane'nin sevilen sunucusu boşandığı eşinin eşyaları arasında bir not buldu. Ünlü mimar bulduğu nor üzerine bunalıma girdi.

Detaylar galerimizde...
Mimar Selim Yuhay, boşandıktan iki yıl sonra eski eşinin kendisini aldattığını öğrendi. Eski eşi ve onun sevgilisine manevi tazminat davası açtı.
TV programı Evim Şahane'nin yaratıcısı mimar Selim Yuhay, iki yıl önce üç çocuğunun annesi E.A.'dan anlaşmalı boşandı.
Sarıyer'de kendi tasarımı olan evini eşi ve çocuklarına bıraktı. İki yıl sonra kişisel eşyaları arasında bir defter buldu. Balerin E.A.'nın boşanmadan önce evli C.G. ile uzun zamandır ilişkisi olduğunu öğrendi. E.A., 13 Haziran 2013'te el yazısıyla C.G.'nin evlilik teklifine cevaben "kocam, eşim, ışığım ve her şeyim olarak kabul ediyorum" diye yazmıştı.
C.G. de Yuhay çiftinden önce eşinden boşanmıştı. Yuhay, E.A.'nın hileli davranışla kendisini boşanmaya razı ve protokol imzalamaya ikna ettiğini anladı.
İhanete uğradığını boşandıktan sonra öğrenen Yuhay'ın dünyası yıkıldı. İstanbul asliye hukuk mahkemesinde E.A. ve C.G.'ye 10'ar bin liralık manevi tazminat davası açtı.
Boşandıktan sonra C.G.'nin sosyal medya hesaplarından tacizlere başladığını anlatan Yuhay'ın avukatı, "Eski eşine hiçbir şiddet eylemi bulunmayan Yuhay'ı, çocukları ve toplum nezdinde kötü göstermek amacıyla uzaklaştırma kararı alınmasını sağlamıştır.” dedi
Açıklamasına devam eden avukat, “C.G. boşanmayı takiben Yuhay'ı yıpratmak amacıyla aile fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşmıştır. Aldatıldığını öğrenen Yuhay, yaşadığı ruhsal bunalım nedeniyle sevdiği işi 'Evim Şahane' programını hazırlayıp sunmaya ara vermek zorunda kalmıştır.
Gerçekleri öğrendikten sonra içine kapanmış ve her şeyden uzaklaşmıştır. Büyük bir çöküntüye uğratılan Yuhay'ın lehine davalılardan 10'ar bin liradan 20 bin lira manevi tazminatı talep etme gereği doğmuştur" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir