Evinizi temiz tutmaya yardımcı oluyor


Havada asılı kalan toz partikülleri, alerjisi olanlar tarafından solunması halinde ciddi reaksiyonlara neden olabilir. Bununla birlikte, iyi bir temizliğe ek olarak, evin tozunu almak için bitkileri de kullanabilirsiniz. Tozu evinizden uzak tutabilecek bu 3 ev bitkisine göz atın.Resme tıklayarak diğer sayfaya geçiniz.
İç mekan bitkileri bizi şaşırtmaktan asla vazgeçmez. Gerçekten de, bazı ev bitkileri sadece evi dekore etmek için kullanışlı değildir. Başka erdemleri vardır. Ayrıca ortamdaki iç ortam havasını da temizleyebilirler. Bazı ev bitkileri, ev tozunu azaltmak için bile faydalıdır . Ayrıca bazı bitkilerin üzerine toz birikiyorsa bunun ortamdaki nem seviyesini artırdıkları için olduğunu da bilmelisiniz. Böylece toz, yapraklarının yüzeyine yapışmış olarak bulunur.Evdeki tozu temizleyebilen 3 iç mekan bitkisi nedir?Bu 3 ev bitkisi, yapraklarının özelliği sayesinde toz alma eylemleriyle bilinir.Evin tozunu tutmak için ficus elastika:


Kauçuk veya ficus elastika, dekoratif yaprakları olan çok yıllık yeşil bir bitkidir. Bu bitki, yaprakları sayesinde odanın nemini artırma özelliğine sahiptir. Nitekim köklerinden emdiği suyu yaprakların alt kısmında bulunan gözenekler sayesinde nem şeklinde dışarı verir. Parlak bir görünüme sahip geniş, geniş, kösele yaprakları bu nedenle tozu çekmede ve hapsetmede çok etkilidir . Gerçekten de, toz parçacıklarını tutma özelliğine sahiptirler. yapraklarının mumsu görünümü sayesinde havada asılı kalırlar. Daha fazla verim için, yaprakların hafif nemli bir mikrofiber bezle düzenli olarak temizlenmesi tavsiye edilir.Toz alma etkisine ek olarak, kauçuk ficus ayrıca kirletici özelliklere de sahiptir. Tutkal, vernik veya izolasyondan salınan toksik bir madde olan formaldehitten iç ortam havasının temizlenmesinde etkilidir.
2.Tozu temizlemek için Ficus benjamina:Asya ve Okyanusya’ya özgü, ağlayan incir ağacı olarak da adlandırılan ficus benjamina, bakımı kolay dekoratif bir çalıdır. Her ortama uyum sağlama özelliğine sahiptir ve evlerin veya apartmanların kapalı ortamlarını çok iyi destekler. Ficus benjamina’yı sert ve sağlam bir houseplant yapan şey budur. İç mekanda yetişen ağlayan incir , havanın tazeliğini korumaya yardımcı olur ve yaprakları sayesinde nemi artırır. Bu şekilde tozu çeker. Gür bir tepesi ve büyük bir gövdesi olan bir ficus seçmek en iyisidir. Böylece bitkiniz odanın nem seviyesini iyileştirebilecektir. Özellikle ficus bir ısı kaynağının yakınına yerleştirilmişse, yapraklara yağmur suyu gibi kireçsiz su püskürttüğünüzden emin olun.
Pothos, çok fazla yayılan bir bitkidir. Suyun bu şekilde buharlaşması odanın nemini arttırır. Yaprak dökmeyen yaprakları sayesinde toz çekebilen çok yıllık bir süs bitkisidir. Bu tropik bitki, sarkık veya tırmanan bir görünüme sahip olabilen bir asmadır. Yoğun yaprakları, toz parçacıklarını yakalama özelliğine sahiptir. Ve hepsi bu değil. Pothos ayrıca çevredeki havadan karbon monoksit, ksilen, toluen, benzen ve formaldehit gibi toksinleri emme yeteneğine de sahiptir. Bu kapalı yeşil bitkinin büyümesi kolaydır. Gösterişsiz olduğu için yeni başlayanlar ve yeşil baş parmağı olmayan kişiler için uygundur.Bununla birlikte, bu iç mekan yeşil bitkilerinin yaprakları sayesinde, evinizde asılı kalan tozu ortadan kaldırabilecek, aynı zamanda ortam havasını toksinlerden arındırabileceksiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir