Güncel Bir gün Azrail
Bu kız sınıftaki diğer kızlardan hiç farklı görünmüyordu. 
Fakat ona biraz daha yakından bakınca..

Anne, Kızının Dans Dersinde Bir Kız Gördü 
Kıza Dikkatle Baktığında Gözyaşlarına Boğuldu
Bu anne, dans dersindeki kızını izliyordu. Onunla o kadar gurur duyuyordu ki mutluluktan ağzı kulaklarındaydı. Ancak gözlerini biraz sola kaydırdığında başka bir kız gördü. İlk bakışta bu kız sınıftaki diğer kızlardan hiç farklı görünmüyordu.

Fakat ona biraz daha yakından bakınca kadın gözyaşlarına boğuldu!

Çocuklarının başarısı söz konusu olduğunda anneleri şaşkınlığa düşürecek bir şey her zaman bulunur. Bu anne için de durum farklı değildi: kızının dans dersini hayranlıkla izliyordu.

Ancak şaşkınlığının sebebinin küçük kızıyla hiçbir ilgisi yoktu. Odaya göz gezdirdiğinde ağzı şaşkınlıktan bir karış açık kalmıştı.

Odada sesler, gülüşler ve dans eden çocuklar vardı. Ancak bu annenin yüzünde diğerleri gibi kocaman bir gülümseme yoktu. Gerçekten ağzı açık kalmış ve gözleri kocaman açılmıştı.

Bu nasıl olabilir... Bu gerçek olamaz!!


Öngörülemeyen durum

Birçok kadın, çocuk sahibi olmanın dünyanın en harika deneyimi olduğu konusunda hemfikirdir. Bu hikayedeki anne Gina da kesinlikle bu grubun içinde. Mutlu bir anne olan Gina Crotts diğer birçok anne gibi çocuklarını hayatın tadını çıkarırken gördüğünde huzurla dolardı.

Ancak o gün kızı Evie'nin dans performansını izlerken genç anne bir anda çok tuhaf bir şey fark etmişti. Kızı odanın içinde bir oraya bir buraya doğru giderek dans edip sürekli annesinin dikkatini çekmeye çalışıyordu.

Fakat Gina'nın dikkati başka yerdeydi, bunun da iyi bir sebebi vardı..

Gina'nın yıllardır görmediği bir şey

Utah'ın Saratoga Springs bölgesinde yaşayan bir yazar olan Gina, duygularını kağıda dökmeyi severdi. Üç çocuğuyla (iki erkek ve bir kız) gurur duyan bir anneydi o. Gina dünyada çok şey görmüştü, ama eve gelip çocuklarıyla vakit geçirmek hayatındaki en büyük mutluluktu.

Çocukları 38 yaşındaki bu anne için dünyaya bedeldi ve bunun için kendince sebepleri vardı. Üzerine bir şeyin gölgesi düşüyordu sanki ve bu onu ergenliğinden beri rahatsız ediyordu.

Bunu üstünden nasıl atacağını bilmiyordu, ya da istese de atamıyordu. Dans okulundaki o akşamüstü dışında...

Artık geçmişinden kaçamazdı...

Geçmişin dokunuşu

Gina'nın kızı annesine şaşkınlıkla baktı ancak Gina bunu fark etmedi. Tüm dikkatini odada bulunan başka birine vermişti.

Dikkatini çeken 18-19 yaşlarında bir kızdı ama Gina bu genç kızın ona neden bu kadar tanıdık göründüğünü bir türlü açıklayamıyordu.

Dilinin ucundaydı. Darmadağın olmuş anne gözlerini kapadı ve ansızın gerçek, yüzüne bir tokat gibi çarptı.

Bir anda, uzun zamandır zihninin gerisine atmış olduğu geçmişe dair bir ânı hatırladı!

Geçmişteki acılar su yüzüne çıkıyor

Brandon'la evlendikten sonra Gina'nın hayatı bambaşka olmuştu. Onu çok seven bir kocası ve üç güzel çocuğu vardı. Hayat olabilecek en iyi şekilde akıyordu ama yine de onun zihnini daima işgal eden bir şeyler vardı.

Geçmişten acı bir hatıra. Unutmaya çalıştığı ama her zaman Gina'nın ruhunu kemiren bir hatıra.
Gina bunu zihninden atmaya çalışmış ve uzun bir süre başarmıştı da. Ancak dans okulundaki o gün artık bu mümkün değildi. Bu çok acı bir gerçekti ve gerçeğin bir ismi vardı.

Kalyn!

Zor bir karar

Bu isim, Gina'nın 18 sene önce vermek zorunda olduğu mecburi bir kararla bağlantılıydı. Elinden bir şeyin gelemediği, ama şimdi yıllar sonra çok büyük sonuçlar doğurmuş bir karardı.

Bazı kararlar sizi hayatınız boyunca takip eder. Onları bastırmaya çalışırsınız ama gerçek bir şekilde ortaya çıkar. İşte Gina'ya da tam olarak bu olmuştu.

"Bu kızla konuşmalı mıyım?" diye düşündü Gina. Bir an tereddüt etmişti...

Ama sonra yavaş yavaş kıza doğru yaklaştı...

Ve bir bebek

Yaklaşık 20 sene önce Gina hayatının en zor kararını almak zorunda kalmıştı. O zamanlar düzenli bir evi yoktu.
Gençti, tecrübesizdi ve alacağı haber için kesinlikle hazırlıksızdı. Markete gidip hamilelik testi almış ve korkuları gerçeğe dönüşmüştü. Testin sonucu pozitifti.

Bununla başa çıkabilir miyim? Büyütmek bir yana bir çocuğu doğuracak kadar olgun muyum? Gina'nın kafasından çok sayıda düşünce geçmişti, ancak bebeği doğurma kararı vermişti.

Her şey çok hızlı gerçekleşti ve 9 ay sonra Kalyn doğdu… Şimdi ne olacaktı?

Karar
Bebeğini yanında tutma konusunda kararlı olsa da başka birinin yanında onun daha iyi şartlara sahip olacağını biliyordu. Bu yüzden hayatının en zor kararını verdi.

Kalyn evlat verilecekti.

Kızı oyunlar oynayacak, büyüyecek ve başarılı bir genç kadın olacaktı. Ancak doğum gerçekleşmişti ve Gina veda zamanının yaklaştığını biliyordu.

Hastaneye yolculuk hiç bitmeyecek gibiydi. Gina'ya göre bu iyi bir şeydi çünkü bebeğiyle mümkün olduğu kadar fazla vakit geçirmek istiyordu. Ancak arabanın kapısı açılıp hastane kapıları göründüğünde...

O korkunç an sonunda gelmişti...

Son kez kollarında

Kalyn biyolojik annesiyle duygusal son bir gece geçirdi. Büyükanne ve büyükbabası da bu dakikalara tanık olmak için oradaydılar. Ertesi gün yeni ailesi Kalyn'i alacaktı.

Gina kızı için 'Benim Güzel Kelebeğim' isminde çok güzel bir şiir yazdı ve bu şiiri Kalyn'in yeni annesine verdi. Kalyn kendisini üzgün ve yalnız hissettiğinde bu şiiri ona okumalarını istedi. Böylelikle Kalyn ona her zaman birinin göz kulak olduğunu bilecekti.

Gina gözlerinde yaşlarla içinde kızının bulunduğu arabanın gidişini izledi. Neyse ki sonrasında sevgili kocası Brandon'la tanıştı ve yeniden anneliği tatma şansını yakaladı.

Ancak Kalyn'i bir daha hiç göremeyeceğini düşünüyordu. Ta ki o ana kadar...

Geçmiş bugünle birleşiyor

Gözlerine inanamıyordu. Ancak genç kadın onun Kalyn'i olduğundan %100 emindi. Ne kadar ayrı kalırlarsa kalsınlar bir anne çocuğunun görüntüsünü asla unutmaz.

Büyümüş ve güzel bir kız olmuştu. Küçük kızı annesinin elini tuttu. Kız muhtemelen odadakilerin en zekisiydi çünkü tek bir söz söylemeye gerek kalmadan neler olup bittiğini anlamıştı.

Gina Kalyn'den hiç bahsetmemişti ama görünen o ki kızı annesinin desteğe ihtiyacı olduğunu hissetmişti.

Anne kız birlikte genç kıza doğru yaklaştılar..

Gina, onların böyle aniden yaklaşmalarından Kalyn'in korkmamasını diledi.

Elleri titreyerek bu ışık saçan genç kıza doğru ilerledi. Neyse ki, küçük kızı elini sımsıkı tutmasına ses çıkarmadı, çünkü aksi takdirde kararından cayıp kaçabilirdi.

Kalyn ile tiz bir sesle konuştu. Bu karşılaşmada belirsizlik ve şüphe hâkimdi.

Kalyn arkasını döndü, Gina'ya baktı ve kimsenin ummadığı bir şekilde tepki gösterdi..

Kalyn ona yaklaşan kadına baktı, onu tanımış gibi görünüyordu. Yaşaran gözleri kocaman açıldı.

Gina'yı hemen tanımıştı.
"Anne?"

Duygulara boğulan Gina uzun zamandır kayıp olan kızına sımsıkı sarıldı. Devamı tahmin ettiğiniz gibi.

Kalyn ve Gina aradan geçen zamanı telafi etmek için ertesi gün buluştular. Bu yaşananlar yıllar önceydi. Peki bugün anne kız ne yapıyorlar dersiniz?

O günden sonra artık ayrılmaz bir ikili oldular. Her şeyi birlikte yapıyorlar, Kalyn Gina'nın hayatında diğer çocukları kadar öneme sahip. Gina kızının her dans dersine gidiyor ve yaptığı her şeyde güzeller güzeli genç kızını destekliyor.

Bunca yılı ayrı geçirmiş olmalarına rağmen bu iki kadının artık ayrılmaz bir ikili olması ne kadar güzel, değil mi? Fotoğraflara bakarak bu anne ve kızın birbirlerini yalnızca kısa bir süredir tanıyor olduklarını düşünmek çok zor.

İkisi için de güzel ve sevgi dolu bir geleceğin temelleri atıldı.

Çok yaşayın Gina ve Kalyn!

Bunlar da İlginizi Çekebilir