Şili’de yaşayan birkaç balıkçı, avlanmak için balık tutmaya gitti. Balıkçılarının ağına takılan dev balık görenleri şaşkına çevirdi. Mucizevi bir yaratığa benzeyen dev balık o kehanet iddialarını güçlendirdi.
Şili’nin Arica kentinde meydana gelen bu olay çevredekilere korku dolu anlar yaşattı. O bölgede avlanmaya çıkan bir grup ağına takılan dev balığı görünce ne yapacağını bilemedi. Dev balığı sudan çıkardıktan sonra çevredekiler akın etti. Kehanet iddiaları güçlendiren bu dev balık herkese korku dolu anlar yaşattı.

Kehanet gerçek oluyor
Şili’nin Arica bölgesinde bulunan bir grup avlanmak için deniz kenarına gitti. Ağlarını attıktan birkaç dakika sonra dev balıkla karşılaştılar. Dev balığı sudan çıkaran adamlar panik oldular. Kehanet iddialarını güçlendiren o dev balık görenleri şaşkına çevirdi. Çevredeki insanlar dev balığı görmek için akın etti. İşte o kehanet...
Avlanmaya çıkan balıkçıların ağına takılan 5 metre büyüklüğündeki kürek balığı herkese korku dolu anlar yaşattı.
Bir vinç yardımıyla iskeleye çıkarılan bu balığı görmek isteyenler iskeleye koştu. Balık insanların yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Bazıları o anları kameraya kaydederken bazıları ise korktukları için yanına bile yaklaşamadı. Yaklaşan kıyametin alameti olarak yorumlandı.
Derin su balıkları, Fukushima depreminden önce Japonya’da yüzlerce yaratığın görüldüğü 2011’de kehanet olarak adlandırılmıştı. Sonrasında büyük deprem meydana geldi.
Bu durum geleceği anlatma güçleri sebebiyle bir efsane haline geldi. Şili’de bulunan bu 5 metrelik kürek balığı ise deprem kehanetlerini güçlendirdi.
O anları kaydeden yerliler sosyal medya hesaplarından görüntüleri paylaştılar. O görüntülere kısa sürede 10 milyon beğeni geldi.
Aynı zamanda yerli halk depremden korktukları için endişelendiler. Sosyal medya kullanıcıları bu görüntülerden sonra ikiye bölündü.
Bazı kullanıcılar “Peki şimdi nereye kaçacağız?” yorumunu yaptı. Bazı kullanıcılar ise “Bu korkunç bir durum. Kürek balıkları derinlerde yaşar ve yüzeye çıkmaya başladıklarında bunun tektonik plakaların hareket halinde olduğu söylenir” sözleriyle kehaneti güçlendirdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir