Son Dakika açıklaması olarak duyuruldu. Cumhurbaşkanı İstifasını Açıkladı. Hiçkimse beklemiyordu istifayı duyan herkes şaşkınlığını gizliyemiyor..Haberimizin devamını okumak için Lütfen sonraki sayfaya geçiniz..

Cumhurbaşkanı İstifa Etti!
Kamuoyundan gelen sert tepkilerin ardından , istifa kararını canlı yayında duyurdu


İstismara Af Çıkarmıştı! Cumhurbaşkanı İstifa Etti!
Cumhurbaşkanı, bir çocuk yurdunda cinsel istismardan hüküm giyen bir zanlıya çıkardığı af kararıyla büyük tartışmalara neden oldu.
NOVAK: "BİR HATA YAPTIM"
46 yaşındaki Cumhurbaşkanı Katalin Novak, yaptığı açıklamada, çıkardığı af kararının toplumda büyük huzursuzluk yarattığını kabul ederek, "Bir hata yaptım." dedi. Novak'ın bu açıklamaları, af kararının yankıları ve kamuoyundaki rahatsızlık üzerine geldi.

İSTİFA CANLI YAYINDA DUYURULDU
Cumhurbaşkanı Novak, istifasını televizyonda yayınlanan bir mesajla duyurdu. 2022 yılından bu yana görevde bulunan Novak, affa dair çıkan tepkiler karşısında sorumluluk alarak görevinden ayrıldığını belirtti. Canlı yayında yapılan istifa açıklaması ülkede geniş yankı buldu.
AF KARARI VE TEPKİLER
Geçtiğimiz hafta, Macaristan'da devlete ait bir çocuk yurdunda çocuklara yönelik cinsel istismarı gizlemekten hüküm giyen bir kişiye Cumhurbaşkanı Novak tarafından çıkarılan af kararı, ülkede büyük bir infiale yol açtı. Toplumun geniş kesimlerinden ve sivil toplum örgütlerinden gelen tepkiler, Novak'ın istifasına neden oldu.

GELECEK SÜREÇ BELİRSİZ
Cumhurbaşkanı Novak'ın istifası sonrasında ülkede siyasi arenada yaşanacak gelişmeler merakla bekleniyor. Af kararı ve ardından gelen istifa, Macaristan gündeminde uzun süre konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor.
.

Bunlar da İlginizi Çekebilir