Çinko ve hayvanu cildinize hapseden tek besin


Kuru ve sünnet cilt yapısı iyi gelen besinleri sıraladık. Doymuş yağ asitleri ve tabloları zengin olan bu besinler günde bir avuç tüketilmelidir. İşte detaylar...

Kuruyemişler cildin en büyük ilacı. Sivilceleri yok eden ve hücreleri canlandıran ceviz, badem ve fındık düzenli tüketilmeli. İşte detaylar... Çay veya sade tüketilebilecek kuruyemişler vücudu tok tutuyor. CİLDE İYİ GELEN KURUYEMİŞLER FINDIK Fındık çinko zengini besinler arasında yer alır ve cildi onarıcı etkisiyle düzenli olarak tüketilmesi önerilir. Fındık ayrıca cildin doğal nem dengesini korur. Kuruluk ve tahriş gibi sorunları ortadan kaldırır. Fındık E vitamini bakımından çok zengindir. Çinko desteğinin yanı sıra cilde kolajen desteğinde de bulunur. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olurken yaşlanma izlerinin ortadan kalmasına yardımcı olur. Diyet listenize her gün 4-5 adet fındık ekleyerek cilt sağlığınızı onarabilirsiniz.
BADEM Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalarda bademin cilt sağlığını koruduğu ortaya çıktı. Badem yiyen kadınların kırışıklıklarında, 16'ncı haftada yüzde 15 oranında azalma görüldü. Her gün badem tükettiğinizde cilt bariyerinizi güçlendirebilir ve cildin dış etkenlerden hasar görmesini engelleyebilirsiniz. Badem tüketmek hücreleri yenilediği için her an aydınlık ve canlı bir cilde sahip olmanıza destek olur. Badem, genç ve sağlıklı bir cildin en önemli ihtiyacı olan antioksidanlar açısından zengindir. Badem bu sayede hücrelere zarar veren oksidatif stresle savaşırKABAK ÇEKİRDEĞİ Kabak çekirdeği cilt lekeleri, sivilceler, akne, siyah nokta, yaralar ve tahriş üzerinde çok etkilidir.Yüksek oranda çinko barındıran kabak çekirdeğinin içinde aynı zamanda diğer yararlı bileşenler de bulunuyor. Bu bileşen ve vitaminler hücre yenilenmesine katkı sağlayarak cildin güzelleşmesini sağlıyor.
CEVİZ Ceviz içerisinde sağlıklı yağlar barındırır. Güçlü bir lif kaynağıdır. İç cevizin etrafını saran zarda, E vitamini, melatonin ve polifenol adı verilen bileşikler antioksidan özelliği sağlar. Ceviz bu özelliği sayesinde erken yaşlanmayı önler. Cildin kırışmasını ve ince çizgilerin oluşmasını engeller. Cildinizde yaralar varsa ve çok fazla tahriş oluyorsa ceviz tüketerek cilt bariyerini onarabilir ve cildi daha güçlü hale getirebilirsiniz. Ceviz gözaltı torbaları ve morlukları üzerinde de etkilidir. Cildi aydınlatır ve dayanıklılığını artırır.

YUMURTA Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan yumurta muhteşem bir besin. Yumurta yüksek derecede besleyicidir ve tam bir protein deposudur.Yumurta, vücudunuzun üretemediği dokuz aminoasidin tamamını içerir. Bu aminoasitler ise sindirildikten sonra bağırsaklarınızdaki iştah bastıran hormonların çalışmasını artırıcı etki gösterir.KAYNAK:posta.com.tr ÖNEMLİ NOT:HER ZAMAN ÖNCELİKLE DOKTORUNUZA DANIŞINIZ.

Bunlar da İlginizi Çekebilir