25 Ekim’de Yanı Yarın Gerçekleşiyor

Astronotlar, Uzmanlar, Bilim İnsanları Açıkladı..! 
Yarın Saat 12.50 de Gerçekleşecektir. 
Herkes Bu Anı Bekliyor.. 
Peki Yarın Ne Olacak?
 Detaylar Haberimizin Devamında ………

Uzun süredir merakla beklenen yılın ikinci Güneş Tutulması için az bir zaman kaldı. Dünyanın birçok yerinden görülebilecek olan yılın ikinci güneş tutulması ne zaman? Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve dolayısıyla Ay’ın Güneş’i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen güneş tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi? İşte bu soruların yanıtı…(haberin devamini görmek ve okumak için resmin üzerine tiklayarak diğer sayfaya geçiş yapiniz)


Yılın ikinci Güneş Tutulması için sayılı günler kaldı. Yaklaşık 2 saat süreceği tahmin edilen ve etkileri oldukça merak edilen güneş tutulmasının ne zaman yaşanacağı ve Türkiye’den görülüp görülemeyeceği konusunda internetten aramalar devam ediyor.

GÜNEŞ TUTULMASI NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

Önemli gök olayları takvimine göre tutulmalar yılda 4 kez oluyor, ikisi ay tutulması, ikisi güneş tutulması olarak geçiyor. 2022 takvimine göre ise güneş tutulmasının ikincisi 25 Ekim’de gerçekleşecek.
GÜNEŞ TUTULMASI TÜRKİYE’DE SAAT KAÇTA GÖRÜNECEK?

Parçalı Güneş tutulması, Türkiye Saati ile 12:40 ve 15.05 saatleri arasında meydana gelecek.

Tutulmanın maksimum evresi ile 13.50 olacak. Bu sürede Güneş diskinin yüzde 50’si örtülecek……. Peygamber Efendimiz Güneş Tutulması İle İlgili ………..(haberin devamini görmek ve okumak için resmin üzerine tiklayarak diğer sayfaya geçiş yapiniz)

Bunlar da İlginizi Çekebilir