Tuvalet Kağıdındaki Korkunç Tehlike Tuvalet kağıdında büyük bir tehlike olduğu açıklandı yok artık evinize bile sokmayın.

Tuvalet kağıdı, girilen tuvalette olmadığı zaman veya kalmadığı zaman gerilim yaşanan temel eşyalardan biridir. Koronavirüs salgınının başladığı dönemde kişisel hijyenin en önemli malzemesi olarak ön plana çıkan tuvalet kağıdı stoğu tükendiği için çoğu Avrupa ülkesinde kısa bir tuvalet kağıdı krizi bile yaşanmıştı. Ancak, tuvalet kağıdı düşündüğümüz kadar masum değilmiş!

Tuvalet kağıdı bir hijyen ürünü olmasına rağmen, çoğu firma 'ticari sırlar' hakkına sığınarak içeriğini paylaşmıyor. Ancak tuvalet kağıdında yumuşak ve sert olması için tehlikeli bir kimyasal olan 'formaldehit' kullanılıyor. Formaldehit, özel bölgeleriniz için tahriş edici bir özelliğe sahiptir. Ayrıca gözünüzün, derinizin ve boğazınızın daha hassas hale gelmesine sebep olur.


Kokulu tuvalet kağıtları güzel kokuyor, evet. Ancak çekici parfümler alerjilerinizi tetikleyebilir ya da yeni bir alerji edinmenize sebep olabilir. Firmalar tuvalet kağıdını adeta bir çiçek bahçesi gibi kokutmak için birçok yapay koku kullanıyor. Bu yapay kokular hem özel bölgeniz pH dengesi ile oynar hem de enfeksiyon kapmanıza yol açma tehlikesini barındırır. Tuvalet kağıdı seçiminiz üreme sisteminizin sağlığını dahi etkileyebilir.


Bunlar da İlginizi Çekebilir