Güncel
17 Ocak 2022 ( 10495 izlenme )

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLADI... BU YASAKLAR KALKTI

Koronavirüs pandemisinden dolayı bir süre önce Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarının izin, istifa ve emeklilerinin bir süreliğine dondurulduğunu açıklamıştı. Bakanlık yeni bir kararla sağlık hizmetlerinin aksamasına engel olmayacak şekilde sağlık çalışanları izin kullanabilecek, emeklilik talebi olan çalışanların da talepleri yerine getirilecek. Sağlık Bakanlığı 81 ilin sağlık müdürlüklerine yeni düzenlemenin gönderildiğini açıkladı.Bakanlığın gönderdiği genelgede 27 Ekim 2020 tarih ve 3137 sayılı genelge yazısıyla taşra ve merkezde görev yapan personellerin yıllık izin, emeklilik durumu ve istifa gibi haklarının bir süreliğine durdurulduğu belirtildi, gelinen süreçte hastanelerin üzerindeki yükün azalmasından dolayı ve personellerin istekleri doğrultusunda istifa, izin ve emeklilik haklarının tekrardan aktif hale getirildiği ifade edildi.
Bu kapsamda sağlık personellerine verilecek olan izinler sağlık kuruluşundaki hizmetlerin aksamasına engel olamayacak şekilde düzenlenecek. Sağlık personeline verilmesi gereken izin kurum amirlerinin uygun gördüğü zaman dilimlerinde kullandırılacak.

Sağlık kuruluşundan farklı bir kuruma atama talep eden ve ataması yapılan personellerin kurumdan ayrılışına ise bir süre daha izin verilmeyeceği ifade edildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir