Haberler üzdü...


Safiye Soyman'ın hayat arkadaşı Faik Öztürk'ten kötü haber! Safiye Soyman Gözyaşlarına Boğuldu.Türk Sanat Müziği'nin sevilen isimlerinden Safiye Soyman'ın hayat arkadaşı, şarkıcı ve iş insanı Faik Öztürk'ten üzen haber geldi. Ayrıntılar haberin devamındadır.Resme tıklayarak diğer sayfaya geçerek okuyabilirsiniz.
Faik Öztürk'ün beyin kanaması geçirdiği ve vücudunun sol tarafının felç olduğu açıklandı.Safiye Soyman ile 2000 yılından bu yana birlikte olan ve neşeli kişiliğiyle tanınan Faik Öztürk, sağlık sorunlarıyla mücadele ederken gündeme geldi. 61 yaşındaki ünlü ismin beyin kanaması geçirdiği haberleri yayıldı.Gazeteci Birsen Altuntaş'ın özel haberine göre, Safiye Soyman ve Faik Öztürk, ünlü bir markanın yeni ürününün tanıtımı için düzenlenen davete katıldı.
2018 yılında kalp krizi geçiren ve beş tıkalı damara operasyon geçiren Faik Öztürk, yaklaşık 20 gün önce Bodrum'da beyin kanaması geçirdiğini ve bu nedenle vücudunun sol tarafında felç meydana geldiğini açıkladı. Faik Öztürk, Ankara'da fizik tedavi gördüğünü ve artık eski sağlığına kavuşmaya başladığını belirtti.
FAİK ÖZTÜRK'ÜN HAYATI Astsubay çocuğu olarak dünyaya gelen Faik Öztürk, 13 Nisan 1962'de Elazığ'ın Ağın ilçesinde doğdu. Çankaya Lisesi'nde eğitim gördü, liseyi yarıda bırakarak Ankara'daki bir fabrikada temizlik işine girdi. Bir süre sonra muhasebe departmanına geçiş yaptı ve 1982'de fabrikadan ayrıldığında genel müdür yardımcısı pozisyonundaydı.
Müzik alanında da aktif olan Faik Öztürk, "Gönül Türküleri" adlı bir albüm çıkardı ve bu albümün gelirini şehit ailelerine bağışladı. İkinci albümünün gelirini ise kekemelere yardım amacıyla harcadı. İş dünyasında da faal olan Faik Öztürk, Ankara'da bazı işletmelerin sahibi olarak faaliyet gösteriyor ve Dünya Bankası finanslı projelerde yer alıyor. Ayrıca, Ankara Ticaret Odası'nda üç dönem boyunca meclis üyeliği yapmıştı. FAİK ÖZTÜRK'ÜN ÖZEL HAYATI 1999 yılından bu yana şarkıcı Safiye Soyman ile birlikte olan Faik Öztürk, özel hayatını da medyadan uzak tutarak birlikte sürdürüyor.

Safiye Soyman, 1961 yılında Bolu'da Akpınar Mahallesi'nde bir gecekonduda doğdu. Babası bir hafız olan Safiye Soyman, 13 yaşında görücü usulüyle evlendiği 24 yaşındaki Ziya Akaröz'le on beş yıl evli kalmıştır. Evliliğin ilk üç senesi güzel geçtikten sonra eşinin kumar tutkusu aile bağlarını derinden sarsmaya başlamış ve eşinden gizli ortaokul sınavlarına hazırlanmıştır. Daktilo kurslarına gitmiş ve ortaokulu bitirir bitirmez, bu kez de lise bitirme sınavlarına hazırlanarak liseyi de bitirmiştir. Okul sonrası iş bulma sınavlarına girerek İmar İskan Bakanlığı'na Genel Müdür sekreteri olarak işe girmiştir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir