Rize'de yaşanan olayda, valilikte temizlik görevlisi olarak çalışan Özlem Dursun, evine gelirken bakkala uğradı. İnşaat işçisi Ramazan Dursun da bu sırada balkondan gördüğü eşine, eve dönünce sordu orada ne yaptın diye
Detay diğer sayfada . Gorsele dokunun ve ilerleyiniz.
Rize'de yaşanan olayda, valilikte temizlik görevlisi olarak çalışan Özlem Dursun, evine gelirken bakkala uğradı. İnşaat işçisi Ramazan Dursun da bu sırada balkondan gördüğü eşine, eve dönünce "Telefonla konuşmak için mi bakkala girdin?" diyerek bağırdı. Ramazan Dursun, müzik sesi açarak küçük yaştaki 3 çocuğunun gözü önünde, eşini otomobil jantı ile ba-şına vurarak dar-betti ve bıç-akl-adı. E-şinin yaralı haldeki foto-ğraflarını çeken Dursun, 'Kı-zını yaraladım, başında ö-lme-sini bekliyorum, gel al' yazarak, WhatsApp üzerinden kayınvalidesine gönderdi.
1 GÜN SONRA HAY-ATINI KAYBETTİ
Özlem Dursun'un yakınlarının ihbarı üzerine eve polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibi, ağır yaralı kadını ambulansla Rize Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Özlem Dursun, doktorların tüm müdahalelerine rağmen 1 gün sonra hay-atını kaybetti. Dursun, kılınan cenaze namazının ardından Kaplıca Mahallesi'nde toprağa verildi. Olay sırasında kendisini de yaralayan Ramazan Dursun ise polis tarafından gözaltına alındı. Tedavisinin ardından adliyeye sevk edilen Dursun, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.
KADES'TEN YARDIM İSTEMİŞ
Öte yandan Özlem Dursun'un, olay günü Kadın Destek Uygulaması (KADES) aracılığıyla polisten yardım istediği ortaya çıktı. Polislerin yanına ulaştığı ancak Dursun'un eşinden korktuğu için şikayetçi olmadığı öğrenildi.
İFADESİ ORTAYA ÇIKTI
3 çocuk annesi eş-ini ö-ldü-ren Ramazan Dursun'un polis ve savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Olay günü tartıştıkları eşinin polis çağırdığını ancak polisin gelmesinin ardından şikayetinden vazgeçtiğini anlatan Dursun, "Eş-imle tartıştık. Polis çağırdı. Polis gelince eş-im şikayetinden vazgeçti. Birlikte tekrar eve çıktık. Sonra ben al-kol aldım. Tartışmamız yeniden başladı. Bu sırada eşime vurdum. Aldığı darbelerin etkisiyle bay-ıldı. E-şim yerde yatarken ben de olayın vahametiyle kendimi bıç-akla yaraladım. Beni ald-attığını düşünüyordum. Ancak buna ilişkin herhangi bir delilim yok. Kuruntu yapmış olabilirim. Olayın bu hadde varmasında alk-ol-ün etkisi oldu, pişmanım"

Bunlar da İlginizi Çekebilir