Orkideleri bununla sulayın: 3 ay boyunca hiç durmadan çiçek açacaklar Orkideler güzel ve sağlıklı olacak, üç ay boyunca hiç durmadan çiçek açacaklar: bunu uzmanların önerdiği şekilde kullanın.
Diğer Sayfaya Geçiş Yaparak Haberin Devamını Okuyabilirsiniz.
Evde orkide bulundurmak, onları sadece dekorasyon amaçlı, ev mobilyalarını güzelleştirmek için bulundurmak anlamına gelmez. Onlara bakmak bir hobi ve rahatlatıcı bir uygulamadır ancak aynı zamanda sağlıklı ve güzel bitkilere sahip olmak da gereklidir. Orkide bakımında beslenmesinden sulamasına kadar alınması gereken pek çok önlem vardır.

Çok fazla bahçecilik beceriniz olmadığında , küçük hatalar yapma riskiyle karşı karşıya kalırsınız, bu da bitkinin çiçeklenmesine ve beslenmesine zarar verir. Sürekli ve sağlıklı çiçeklenme için uzmanlar yalnızca bilinen bir çare ile başka bir kullanım amacı önermektedir.
Bakımı zor bir bitki olan orkide
Orkide gezegendeki en güzel ve zarif bitkilerden biri olarak kabul edilir. Takdir edilen bir hediyedir, eve şık bir dokunuş katacak bir hediyedir ve minnettarlığı ifade etmenin bir yoludur. Buna karşılık çok fazla dikkat, evin belirli bir odasında stratejik bir konum ve düzenli sulama gerektirir.
diyet yapraklarının nasıl buharlaştırılacağı ve büyümesi ve çiçeklerinin durmadan açması için hangi doğal gübrelerin/gübrelerin kullanılacağı da daha az önemli değildir.

Çiçeklerin dilinde orkideler , her biri asil ve narin olan farklı renklerle kendilerini sunarak baştan çıkarmayı da temsil eder. Başka bitkilerde yetişmeye alışkın olması, her şeyi kendi başına yapmak zorunda kaldığında onu kırılgan hale getirir.

Yapmamız gereken ilk şey evde aydınlık , dolaylı ışık alan ama aynı zamanda nemli bir yer bulmaktır. Banyo, mutfak veya çamaşır odası büyümesi için mükemmel yerler olabilir.

Orkidelerin üç ay boyunca hiç durmadan çiçek açmasını sağlayan madde
Tüm bitkiler gibi orkidenin de büyüyüp çiçek açması ve güzel renklerini açığa çıkarması gerekecek. Sağlıklı ve güzel olduklarından emin olmak için, bazıları tamamen beklenmedik olan doğal içerikleri hesaba katmalısınız.
Toprağı potasyum ve fosforla zenginleştirmeyi ve ardından büyümesi için doğal özellikler açısından zengin özel bir bileşen eklemeyi unutmayın . Malzemeler şunlardır:

4 yemek kaşığı bira
1 ve 1/2 litre oda sıcaklığında su
orkideler için bira
Toprak gübresi olarak kullanılabilecek maddeyi , sulamadan hemen sonra birer çorba kaşığı uygulayarak karıştırın. Ayda bir kez bitkiyi doğrudan su ve birayla, fosfor ve kalsiyum ekleyerek de sulayabilirsiniz .

Her durumda, orkidelerin çok hassas olduğunu her zaman unutmayın ; bu nedenle, doğru miktarlar ve yöntemler konusunda size rehberlik edebilecek uzmanlardan tavsiye almak en iyisidir. Sıvı biraya alternatif olarak, uzun süreli yem olarak doğrudan toprağa uygulanan doğranmış bira mayası da düşünülebilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir