Altın Otu Neye iyi gelir, Faydaları nelerdir? Altın otunun mide öz suyunu artırıcı tesiri vardır. Basur tedavisinde kullanılır. İdrar söktürücüdür.
Safra ve pankreas salgısını artırıcıdır. Safra taşını düşürücü tesire sahiptir. Kireçlenme ve Romatizma ağrılarında tedavi edicidir. İdrar yollarında meydana gelen taşları düşürücüdür. Zayıflama hedefiyle tüketimi yaygındır. Konu ile alakalı bknz: Tilya Kürü (Altın otu, Kuşburnu ve Ihlamur) Tokluk hissi verir. Bu da kilo vermeyi kolaylaştırır. Sindirim problemlerine karşı faydalıdır. Taş düşürücü tesiri vardır. Altın Otu Nasıl Kullanılır?
DEVAMI DİĞER SAYFADA
Çoğunlukla çayı hazırlanarak tüketilmektedir. Çayı yalın olarak hazırlanabileceği gibi, ıhlamur kuşburnu gibi bitkilerle de karıştırılarak hazırlanabilir. Ünlü bitki uzmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun altın otu ile zayıflama tekniği ile alakalı detaylı kürleri de mevcuttur. Zayıflamak amacıyla kuşburnu, ıhlamur ve altın otunu karıştırarak alttaki gibi çayını demleyebilirsiniz. Altın Otu Çayı amacıyla lüzumlu malzemeler: 1 çorba kaşığı kıyılmış altın otu bitkisi Yarım litre kaynamış su Hazırlanışı ve Kullanımı:


İnsanlığın doğuşundan beri varlığını devam ettiren ve dünya üstünde tespit edilen en kuvvetli 3 ağrıdan bir tanesi bulunduğu tanınan böbrek taşı hastalığından kurtaran mucize bitki.

Taş düşürücü altın otu bitkisinin faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir, nasıl kullanılır? Altın otu bitkisi ülkemizde bir çok bölümde yetişebilen yabani bir bitkidir. Bu bitkinin uzunluğu 50-60 cm’yi bulabilmektedir. Sarı renkte bir bitkidir ve çiçekleri saplar üstünde şemsiye şeklinde ufak topluluklar halindedir. Altın otu bitkisi kurulandıktan sonra bile o güzel sarı rengini korumaktadır. Bu sebeple çiçekçiler sık sık süsleme hedefiyle kullanmaktadır. Güzel görünümünün yanı sıra şifalı bir bitki olarak detaylı rahatsızlıklara karşı kullanılır.

Not: Farklı isimlerle karışınıza çıkabilir. Bunlar; Dalakotu, mayasılotu, altın çiçek, güneş çiçeği ve uluda çiçeği. Böbrek Taşına Karşı Mucize Bitki ” ALTIN OTU”Uzmanlar altın otu bitkisinin faydaları ile alakalı olarak; “Eğer böbrek taşınız kalsiyum oksalat taşı ise altın otu bitkisiyle kısa vakit amacıylade böbrek taşından kurtulabilirsiniz” dedi. Altın otu tüketimi neticesinde çok kısa sürede böbrek taşlarının kum şeklinde döküldüğü belirtildi.
Öncelik ile yarım litre suyu kaynatalım. Kaynatıldıktan sonra ocağın altını kapatalım ve içerisine 1 çorba kaşığı altın otu bitkisi ek edelim. Sonrasında bir müddet demlendikten sonra çayımız hazır duruma gelmiştir. Gün amacıylade 3 defa öğünlerden evvelce tüketebilirsiniz..

Bunlar da İlginizi Çekebilir