MasterChef All Star'da heyecan hız kesmeden devam ediyor. Her bölümü ayrı bir olay olan yarışma programında yarışmacılar arasındaki diyaloglar da dikkat çekiyor. Son olarak yarışmadan elenen Sefa Okyay Kılıç'ın attığı tweet sosyal medyada gündem oldu. Fenomen ismin sözlerine yorum yağdı.
Tv8 ekranlarının büyük bir ilgiyle izlenen yarışması MasterChef bu sezon All Star formatı ile izleyicisinin karşısına çıkıyor. Her bölümü büyük bir heyecanla takip edilen yarışmada olaylar hiç bitmiyor. Yarışmacılar arasındaki çekişmeler de sık sık sosyal medyada gündem oluyor.
MasterChef All Star'a şampiyon isimlerin dahil olmasıyla birlikte programda tartışmalar hiç olmadığı kadar ateşli hale geldi. Şampiyonların ana kadroya dahil olduğu haftanın eleneni ise programın sevilen ismi Sefa oldu.
Yaptığı espriler ve sempatik tavırlarıyla programın unutulmazları arasına giren başarılı ismin elenmesi hayranlarını üzdü. Programda 'mobbing' ve 'torpil' olduğu iddiaları sürekli gündeme gelirken elenen isimler bir bir açıklamalar yaparak bu tartışmanın fitilini ateşliyor.
Elenmesinin ardından açıklama yapan isimlerden birisi de Sefa oldu. Sefa Okyay Kılıç'ın attığı tweet sosyal medyayı salladı. MasterChef Sefa 'Yemin ediyorum dünya varmış, son 4 ay ben ne çekmişim be' sözleriyle dikkat çekti.
Ünlü ismin bu paylaşımının altına yorum yağdı. MasterChef Sefa'ya; 'Sen yokken izlenmiyor', 'Çok haklısın şefim rezillik diz boyu', 'Biz seni özlüyoruz' gibi yorumlar yapıldı.
Masterchef Sefa Okyay, 13 Haziran 1996 yılında Ankara'da doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan Sefa Okyay, 2019 yılında Gazi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak sanatları bölümünden mezun olmuştur. Daha önce Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Kore Mutfak Eğitimleri, Moleküler Gastronomi ve İtalyan mutfağı üzerine eğitimler almıştır.
Ülkemizde düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görev alan Sefa Okyay, İngilizceyi akıcı bir şekilde, İtalyanca ve Fransızcayı ise başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Aktif bir şekilde sürdürdüğü spor hayatında ise çeşitli branşlara yer vermektedir. Sefa Okyay şimdilerde hem sosyal mecralarda yemek tariflerini paylaşıyor, hem de workshoplarda eğitmen olarak görev alıyor.
Masterchef 2020 sezonuna damgasını vuran isimlerden biri olan Sefa Okyay, yedek kadrodan girmiş ve Masterchef 2020 sezonunu 6. olarak tamamlamıştır. Masterchef All Star sezonunda ise geçtiğimiz hafta elendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir