MasterChef'in şefin sevilen jüri üyelerinden biri olan Danillo Zanna, favori yarışmacısının elenmesi ile gündem oldu.
Bir diğer sayfamızda detaylar
MasterChef TV8 ekranlarının en sevilen yarışmaları arasında yer alıyor. Özellikle de yemek severlerin yakından takip ettiği sevilen yarışmada, jüride yer alan şeflerin önerileri, uyarıları, ve eleştirileri programın izleyicileri tarafından yakından takip ediliyor. Şefler arasında İtalyan Şef Danilo Zanna da bulunuyor. Ünlü şef favori yarıimacısının elenmesi ile gündem oldu.
Şef Danilo Zanna Nisan 1982 doğumludur. İtalya'nın Prato şehrinde dünyaya geldi. Eşi Tuğçe Demirbilek ile tanışmasının ardından Türkiye'ye yerleşmeye karar veren Zanna, kendisine de bir restoran açtı. Zahide Yetiş'in programı içerisinde şeflik yapmaya başladı. Danilo Zanna, Planet Mutfak Kanalı'nda 'İtalyan İşi' ismini taşıyan bir programı izleyicilerine taşıdı. Bir erkek çocuk sahibi olan ünlü İtalyan şef bir dönem ATV ekranlarında yer bulan Elin Oğlu isimli programda da izleyici karşısında oldu. Görümce isimli sinema filminde de oynayan Danilo Zanna, Masterchef 2019 - 2020 sezonunun jüri üyeleri arasında oldu.
İtalya'da Gastronomi okumuş olan İtalyan şef Danilo Zanna, Tuğçe Demirbilek ile 2012 yılında nikah masasına oturdu ve 2013 yılında da oğlu dünyaya geldi. Yaklaşık 7 yıldır Türkiye'de hayatını sürdüren Danilo Zanna vermiş olduğu bir röportajda ise Türkiye'ye yerleşme ve eşi Tuğçe ile tanışma hikayesini şu şekilde anlatıyor: "Hafta sonu için bir arkadaşımı ziyarete gelmiştim ve kalabalık bir arkadaş grubuyla yemek yemek için bir restorana gitmiştim. Orada arkadaş grubunda olan bir kadına aşık oldum ve evlendim. Daha sonra Türkiye'de kalmaya karar verdik, bir iş kurdum ve hayat işte... Şimdi MasterChef'teyim. Ben hayatı değil, hayat beni yönlendirdi."
MasterChef'in olaylı yarışmacılarından biri olan Fatmanur, yarışmaya veda etti. Danilo şefin favorileri arasında bulunan ve bir ara Acun Ilıcalı ile yaptığı tartışmayla gündem olan Fatmanur'un vedası, sosyal medyada gündem oldu.
Danilo Zanna, eski eşi Tuğçe Demirbilek ile tanışmasının ardından Türkiye'ye yerleşti.
Mynet.com’da yer alan habere göre; MasterChef Türkiye’nin pazar akşamı 115 bölümü yayınlandı. Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu yarışmacıların yaptıkları yemekleri tattı. Burak Kaya, Serpilay, Tayfun, Yağız, Büşra ve Metin'in eleme potasında olduğu MasterChef'te elenen isim belli oldu. Favori isimlerden biri olan Tayfun'un elendiği MasterChef Türkiye'de duygu dolu anlar yaşandı.
Çağatay elinde tava ile tezgaha doğru hızlı adımlarla giderken bir anda kayarak yere kapaklandı. Yarışmacı arkadaşının bir anlık tedirginlikle çığlık atması üzerine Danilo Zanna paniğe kapıldı.
Yarışma öncesi tavuk pilan satan Zanna herkesi güldürdü! Somer Şef, tavuk pilav arabasını taşımakta zorlanan Danilo'ya "Elin Risotto'cusuna tavuk pilav verirsen böyle olur işte" yorumunda bulunarak güldürdü.
Okumak için gittiği Avustralya’da açtığı restoranlarıyla yıldızlaşan Somer Sivrioğlu da 'MasterChef Türkiye' için Türkiye’ye gelmişti. Sivrioğlu’nun Sidney’de iki popüler restoranı var. Ünlü şef, bir restoranının İstanbul şubesini önümüzdeki günlerde Levent’te açacak. Bunun hazırlıkları sürerken Sivrioğlu, gelen teklif üzerine Abu Dabi’ye gitti.
Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentinde kendine yer bakan 50 yaşındaki ünlü şef, büyük ihtimalle İstanbul’un ardından restoranının üçüncü şubesini orada açacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir