Tabuttaki detay
İnsanlar Fatih Camii'ne akın ediyor!
Mahmut Efendi'nin ani
ölümünün arkasındaki
sır perdesi meydana çıktı
Ayrıntılar Haberin Devamındadır…
Mahmut UstaOsmanoğlu, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. 93 yaşında olduğu hastanede yaşamını yitiren İsmailağa Cemaati lideri sevenlerini göz yaşlarına boğdu. Mahmut UstaOsmanoğlu’nun cenaze detayları belli oldu.

Cemaat lideri Mahmut UstaOsmanoğlu, böbrek rahatsızlığı nedeniyle bir süredir İstanbul’da bir hastanede tedavi görüyordu. 93 yaşındaki cemaat lideri dün gece yaşamını yitirdi. Naaşı hastaneden alındı. Beykoz’da tespit edilen evine gönderildi. Fatih Camisi’nde cenaze namazı kılınacak.

Naaşı evine gönderildi
Mahmut UstaOsmanoğlu’nun ölüm haberini alan yakınları, gece evine akın etti. Cemaat liderinin evinin yakınlarındaki sokaklar kapatıldı. İnsanlar resmen doldu taştı. Tüm sevenleri sabaha kadar evinin önünde bekledi. Evin yakınlarındaki Mahmud Efendi Camisi’nde dualar okundu. Bugün cenazesi defnedilecek. Ölüm nedeni ise merak konusu oldu.
Dün itibariyle yaşamını kaybeden cemaat lideri Mahmut UstaOsmanoğlu’nun bugün cenazesi gerçekleşecek. Gece ölümünden sonra evine gönderilen naaşı, bugün defnedilmek üzere yakınlarıyla beraber yola çıkacak.

Cenaze namazı
UstaOsmanoğlu’nun cenazesi Fatih Camisi’nde cenaze namazı kılındıktan sonra son yolculuğuna uğurlanacak.

Defnedileceği yer
Naaşı, Sakızağacı Şehitliği’nde yer alan Şeyhi Ali Haydar Efendi’nin kabrinin anında beraberinde defnedilecek. Mahmut Efendi’nin ölüm nedeni ise yaşı nedeniyle organ yetmezliği olarak düşünülüyor. Tabutunun ise hastaneden çıkması çok konuşuldu.
Cemaat liderinin yeğeni Ali Rıza UstaOsmanoğlu, "Çok büyük bir sayısal değeri kaybettik. Büyük bir önderdi, büyük bir liderdi, hepimiz için bir kayıp. Tabiri caizse yetim kaldık. Artık İslam'ın bir neferi, İslam'ın bir önderi, bir lideri maalesef kayboldu" sözleriyle uğurladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Ömrünü İslam'a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut UstaOsmanoğlu Hocaefendi'ye
Cenab-ı Allah'tan rAhmet niyaz ediyor; ailesine, talebelerine ve bütün sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Mekânı cennet olsun.” sözleriyle uğurladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Türkiye'mizin muhterem isimlerinden birisi olan, manevi haslet ve hizmetleriyle
lider ve numune vasfını yaşamı süresince muhafaza eden Mahmut UstaOsmanoğlu Hocaefendi'ye vefatından ötürü Cenab-ı Allah'tan rAhmet,
ailesine, sevenlerine ve öğrencilerine başsağlığı diliyorum.” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir