Kim Milyoner Olmak İster'in son bölümüne katılan Ayşe Gündüz, hayat yürüyüşü ile herkesi şaşırttı. Büyük ödüllü iki soru kala elenen Gündüz'ün o anlarını sizler için hazırlarken, Kim Milyoner Olmak İster'de basit sorular verilen yanlış cevaplar da bir araya getirildik. İşte detaylar...
ATV ekranlarında yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında birbirinden ilginç katılımcılar ve cevaplarla karşılaşılıyor. Herkesin kolayca öğrenebileceği ayrıntılar, katılımcılar bilemeyip eleniyorlar ve gündem oluyorlar. Ancak bu sefer Kim Milyoner Olmak İster katılımcısı böylesi bir ilk dedirtti! Ayşe Gürbüz, büyük ödüllü son iki soru kala anlattıkları ile herkesin ağzını açık bıraktı. Bizde o anları sizler için bir araya getirin. İşte detaylar... 

Fenomen yarışmada basit sorulara verilen yanlış cevaplar
Ormanlık alanların girişinde görebileceğimiz ünlü söze göre, ormanı bekçiden ziyade hangisinin koruduğunu öğreniriz? Garsonun yazdığı adisyonda, karşısında iki çarpı olan kaç adet sipariş etmişsinizdir? Bir futbol maçının sonucuna dair gerçekleşebilecek kaç ihtimal vardır? Çok üzülen birinin, halk arasında, burnunun nesinin sızladığı söylenir? Hangi enstrüman hem hem dizlerin arasına hem de koltuk altına alınarak çalınır? "Becerikli, zeki, güçlü" anlamında kullanılan kelime hangisidir?
Kim Milyoner Olmak İster'e hikayesi ile damga vurdu
Yarışmaya katılan Ayşe Gündüz, başarılı bir performans sergiledi. Ancak yarışmacı hayat hikayesiyle herkesi hem şaşırttı, hem de üzdü. Yarışmada koltuğa oturur oturmaz kendisini tanıtan yarışmacı, "Üç tane çocuğum Çocuk Esirgeme Kurumu'nda. Onları çok özlüyorum. Çağımızın hastalığı madde kullanımı. Bizim ailemize de 'eve düşen yıldırım' gibi düştü. Ben de madde bağımlısı oldum. Götürüsü çok fazla oldu. Bıraktım ve Bursa Uyuşturucu ile Mücadele Derneği'nde çalışıyorum. 13 kişiyi kurtardım" dedi.
Tıp öğrencisi Kerem
Yarışmacı daha sonra 200 bin TL'lik soruda takıldı. Milyoner'de yarışmacıya yöneltilen, "Hangisi doğru yazılmış ve sözlükte tanımı olan bir kelimedir?” sorusunda yarışmacı, çekilme kararı aldı. Şıklar arasında uzun süre düşünen genç yarışmacı, kararsız kalınca yarışmadan çekilme kararı aldı.Daha sonra 100 bin TL ile ayrıldı.
Seyirci jokeri kullandı ama...
Yarışmacıya "Bizim vilayet Meclis-i Mebusan'a 5 mebus yolladı" cümlesini kuran biri hangi yüzyılda yaşamış olabilir?" sorusu soruldu. Yarışmacı seyirci joker hakkını kullandı. Ancak verdiği yanıtla herkesi şoke etti. Seyirciler, soruya 'D-19'uncu' cevabını vermesine rağmen yarışmacı ikna olmadı ve seyircilerin oy kullandığı şıkkı tercih etmeyerek 'C-18'inci' yanıtı verdi.
Alfabeyi bilemedi
Yarışmacıya "Türk alfabesinin beşinci harfinin adı, okunuşu hangisinin tanımıdır?" sorusu soruldu. Yanıttan emin olamayan yarışmacı, seyirciye sorma joker hakkını kullanma kararı verince sosyal medyada gündem oldu. Seyircilerin yüzde 86'sı D seçeneği olan "De" yanıtını verdi. Yarışmacı, 4 saniye kala seyircilerin yardımıyla doğru cevabı verebildi.
Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı hayatını kaybettti
Çok sayıda vatandaşımızı yitirdiğimiz Kahramanmaraş'ta depreme yakalananlar arasında 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmacısı Simay Atlı da vardı. Psikoloji okuyan 21 yaşındaki Simay Atlı, Kahramanmaraş'ta çöken Penta Park'ta oturuyordu. Simay Atlı ve annesinin çöken binada hayatını kaybettiği ortaya çıktı.
Yanlışlıkla doğru cevabı bildi
"1987'de Londra'daki bir banka soygununda günümüzdeki değeri 180 milyon sterlin olan miktarda para çalıp Latin Amerika'ya kaçmış olan Valerio Viccei, hangisi için Ingiltere'ye geri dönmüş ve 22 sene hapis cezasına çarptırılmıştır?" sorusu soruldu. Yarışmacı soruya Araba cevabını vererek doğru bildi ve 40 bin TL aldı. İmirzalıoğlu, "Aklında 'köpeği' vardı, 'arabası'na nasıl geçtin?" diye sordu. Yarışmacı ise, hırsızın köpeğinin 22 yıl içerisinde ölmüş olabileceğini ve Latin Amerika'ya kaçtığına göre başka bir sevgili de yapmış olabileceğini, "Başka bir eş imkanı da olmuş olabilir" sözleriyle anlattı. Soruyu yanlış anladığını söyleyen Kenan İmirzalıoğlu, "22 yıl hapis yatıyor, 22 yıl sonra geri dönmüyor. Yanlış anlayıp seni doğruya çıkartan bir soru oldu" şeklinde konuştu. Şaşkınlığını gizleyemeyen yarışmacı ise "Hayattaki en büyük şansım bu olabilir. Yanlış anlayarak doğru cevaba ulaştım" dedi.
200 Bin TL'lik TDSorudan emin olamayan yarışmacı, kazandığı parayı alarak yarışmadan ayrıldı. O esnada pek çok sosyal medya kullancısı, 200 bin TL için sorusunun çok kolay olduğunu belirtti. K sorusu

Bunlar da İlginizi Çekebilir