Son dönemde memur ve e’mekli maaşları gündeme gelmeye devam ediyor. Milyonlarca memur ve emekli seçim öncesi ara zam beklerken mü’jdeli haber az önce geldi..
Mayıs ayında yapılacak genel seçimler öncesinde memur ve emekliye bir güzel haber daha geldi.
Devamını okumak için görsele d’k’n’n..

Emekli ve memurları yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Bakan Bilgin, emekli ve memurları sevindirecek haberi kısa sürede duyurması beklenirken emekli ve memurun maaşlarına yüzde 30 oranında zam yapılacağı iddia edildi.

Son dönemde memur ve emekli maaşları gündeme gelmeye devam ediyor. Milyonlarca memur ve emekli seçim öncesi ara zam beklerken görüşmeler hız kazandı. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca kişiyi sevindirecek haberi verdi. Buna göre memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 zam yapılacağı iddia edildi.
Memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 zam haberi büyük ilgi gördü. Üstelik bu zammın temmuz ayında değil seçimden önce yapılacağı belli oldu. Mayıs ayından itibaren memur ve emekli maaşları hesaplara zamlı olarak ödenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük emekli maaşının 2 bin TL arttığını duyurmuştu. Bunun üzerine milyonlarca emekli ve memur, maaşlara benzer bir zam yapılması için talepte bulunmuştu.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARINA ZAM HAZIRLIĞI

Mayıs ayında yapılacak genel seçimler öncesinde memur ve emeklinin gözü kulağı zam haberinde kaldı. Özellikle seçim döneminde hükümetten talep edilenler arasında maaşlara zam yapılması dikkat çekiyor. Memur sendikaları hükümetle masaya otururken memur maaşlarına en az 3 bin TL artış talep ediyor. Sendikalar, memurlar için bayram ikramiyesi talebini de masaya getiriyor. Memur maaş zammı konusunda görüşmeler tüm hızıyla devam ediyor.

SEÇİMDEN ÖNCE MEMURA ZAM VAR MI?

Yaklaşan seçimler öncesinde sendikalar memur maaşlarına zam yapılmasını istiyor. Memura ara zam tarihinin temmuz ayı yerine mayıs ayına çekilmesi talep ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise memur ve emekliye ara zam konusunda temmuz ayını işaret etmişti. Uzmanlar, hükümetin seçim öncesinde bir sürpriz yaparak memur ve emekli maaşlarına yapılacak zammı yakın zamanda duyurabileceklerini belirtiyor.

14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler öncesinde memur ayının hemen başında zam haberinin netleşmesi bekleniyor. Memur ve emekliler için beklenen zam oranı ise yüzde 30 olarak açıklandı. Bakan Bilgin’in kısa süre içinde bu yönde açıklama yapması bekleniyor. Kaynak:=dahanekadar net

Bunlar da İlginizi Çekebilir