Gelinin Zengin Ailesi Damadın Babasının Hademe Olduğunu Öğrendi ve Düğünü Durdurmaya Çalıştı

Gelin çok varlıklı bir aileye mensuptu ve damadın babasının basit bir hademe olduğunu öğrendiklerinde bundan hiç hoşnut olmadılar. Damadın babasını ailelerine yakın bir yerde istemiyorlardı

Damadın babasının büyük güne gelmesini engellemek için ellerinden geleni yaptılar. Ancak hademe düğüne geldiğinde, gelinin ailesini utandıracak bir hediye getirdi.

Aşıklarla tanışın
Amilia ve Brandon ilk tanıştıklarında birbirlerine aşık olmaları uzun sürmedi. İkili birbirlerinden ayrılamıyordu ve birbirlerine karşı çok rahattılar. Sadece birkaç aydır çıkıyorlardı ama birbirlerinin en derin korkularını ve en büyük sırlarını çoktan biliyorlardı.

İlişkilerinin üzerinden bir buçuk yıl geçtikten sonra Brandon evlenme teklif etti ve Amilia hiç düşünmeden evet dedi. Brandon’ın ailesi mutlu çift için çok sevinmişti. Ancak Amilia’nın ailesi için durum aynı değildi.

Aile durumu
Brandon çalışkan ve terbiyeli biriydi. Amilia’nın ailesi onun Amilia’ya gerçekten iyi baktığını görebiliyordu. Onların sorunu Brandon’ın aile durumu ve geçmişiydi. Bunun sadece düğünde değil evlilikte de bir soruna yol açabileceğini düşünüyorlardı.

Amilia’nın büyük büyük dedesi Amerika’ya geldiğinde kendi işini kurmuş, başarılı olmuş ve aile bu işi büyük bir şirkete dönüşene kadar sürdürmüştü. Bu Amilia’nın ailesini zengin etmişti.

Farklı dünyalar
Amilia’nın ailesi seçkin bir aileye mensuptu ve genellikle seçkinler sadece seçkinlerle evlenirdi. Bu, ailede beleşçi olmamasını sağlamak için yapılıyordu. Herkes çocuklarının aile servetini koruyabilecek ya da daha iyisi artırabilecek varlıklı biriyle evlenmesini ister.
Brandon varlıklı bir aileden gelmiyordu. Annesi bir sağlık sorunu nedeniyle yıllarca çalışamamıştı. Babası da asgari ücretli bir hademe olarak çalışıyordu. Amilia’nın dünyasından çok farklıydı ve bu da Brandon’ın Amilia için uygun olmadığını düşünmelerine neden oldu.

Kararlı bir gelin
Brandon çok çalışkan olmasına rağmen henüz başarılı bir kariyere sahip değil. Bunu başardığında, Amilia’nın ailesi muhtemelen onun hakkındaki fikirlerini değiştirebilecekti. Amilia ailesinin bu şekilde tepki vereceğini hissediyordu.

Ancak o Brandon’la evlenmeye kararlıydı. Gerçekten aşıktı ve onun sosyal konumu umurunda değildi. Onun için en önemli şey Brandon’ın onu dünyadaki her şeyden daha çok sevmesiydi.

Ebeveynlerin planı
Amilia’nın ailesi bu evliliğin kızları için ne anlama gelebileceğinden korkuyordu. Amilia belli bir yaşam tarzıyla büyümüştü ve Amilia’nın Brandon’ın ona alıştığı hayatı veremeyeceğini anlamasının uzun sürmeyeceğine inanıyorlardı.

Amilia’nın ailesi oturup plan yapmaya başladı. Düğüne onay veriyormuş gibi yapacaklar ve bunu kanıtlamak için tüm masrafları karşılayacaklardı. Ne de olsa Amilia’nın ne kadar inatçı olabileceğini biliyorlardı ve bu da düğünün onlar olsa da olmasa da gerçekleşeceği anlamına geliyordu.

Şeytani plan
Amilia’nın ailesi düğünü kendi çıkarları için kullanmanın bir yolunu buldu. Brandon ve ailesine zenginliklerini göstermek için çok pahalı bir etkinlik planladılar. Bu şekilde, durum üzerindeki hâkimiyetlerini kurabileceklerdi

Brandon ve Amilia’nın bu konuda tereddütleri vardı. Ancak Amilia’nın ailesi ısrar edince ve bunun düğün hediyeleri olacağını söyleyince çift sonunda razı oldu. Ama Amilia kanmamıştı. Ailesinin hâlâ Brandon ve ailesi hakkında kötü düşündüğünü biliyordu.

Buluşma ayarladılar
Amilia, ailesi ve Brandon arasında bir toplantı ayarlamaya çalıştı. İki aile arasındaki ilk buluşmanın düğün gününde gerçekleşmesini istemiyordu. Ailesini tanıdığı için, büyük gününde sorun çıkarmaya başlamaları felaket anlamına gelebilirdi.

Amilia’nın ailesi Brandon’ın ailesiyle tanışmayı kabul etti. Onlar için bu, statülerini göstermek için bir başka fırsattı. Toplantıya kendi evlerinde ev sahipliği yapmakta ısrar ettiler. Eve adım atan herkesin kendini aşağılanmış hissedeceğini biliyorlardı.

Gösteriş
Toplantı günü Amilia’nın anne ve babası pahalı kıyafetler giymişlerdi. Ne yazık ki Brandon’ın babası Nicolai işten doğruca geldiği için hademe üniformasını değiştirme fırsatı bulamadı. Büyük buluşmaya geç kalmak istemediğini söyledi.

Amilia’nın anne ve babası bu durumdan hiç hoşlanmadılar ve bunu saklamak için hiçbir çaba göstermediler. Nicolai’nin kıyafetiyle dalga geçtiler ve ona “gizlice” güldüklerini görmesini sağladılar. Bir süre sonra Nicolai ayağa kalktı ve gitmek için bir bahane uydurdu.

Planları işe yaradı
Nicolai erken ayrıldığında Amilia’nın ailesi çok mutlu oldu. Başarılı olduklarına inanıyorlardı. Amilia için her şeyi izlemek çok zordu. Amilia hayal kırıklığına uğramıştı. Ailesinin böyle bir şey yaptığına inanamıyordu.

Düğün günü yaklaşırken Brandon’ın annesi ve kız kardeşi yardım etmek için sık sık uğradılar. Ancak Amilia ve Brandon Nicolai’yi hiç görmediler. Amilia müstakbel kayınpederinin büyük güne bile gelmeyeceğinden endişelenmeye başladı.

Damadın babası
Düğün günü Nicolai’dan hâlâ haber yoktu. Amilia paniklemeye başladı. Brandon’ın annesi, Nicolai’nin oğlunun düğününü kaçırmasının mümkün olmadığı konusunda çifti temin etti. Çünkü bu hayatta bir kez olan bir şeydi

Tören başlamadan birkaç dakika önce Nicolai geldi. Sadece varlığıyla onları onurlandırmakla kalmamış, aynı zamanda şık görünmek için de çaba sarf etmişti. İyi bir takım elbise kiralamış, iyi ayakkabılar almış ve saçlarına şekil vermişti. Onun bir hademe olduğu bile anlaşılmıyordu.

Gelinin canına tak etti
Amilia’nın ailesi, düğünü Brandon’ın ailesi için mahvetmek amacıyla son çare olarak oturma düzenini değiştirmeye çalıştı. Brandon’ın ailesini salonun arka tarafına taşımaya çalıştılar. Amilia bunu yakalamayı başardı ve ailesinin yaptığı şeyi düzeltti.

Amilia daha sonra anne ve babasıyla davranışları hakkında konuştu. Amilia onlara kaba ve saygısız davrandıklarını ve düğününü mahvetmeyi bırakmazlarsa onları asla affetmeyeceğini söyledi.

İtirazı olan?
Tören sırasında, rahibin birlikteliklerine itiraz eden olup olmadığını soracağı bölüme yaklaştıkça Amilia endişelenmeye başladı. Amilia, ailesinin ya da akrabalarından birinin ayağa kalkıp büyük gününü mahvedeceğinden korkuyordu.
O an geldiğinde Amilia ailesinin sessiz kalmayı tercih etmesine neredeyse şaşırmıştı. Tören devam ederken, sadece birkaç dakika içinde Brandon’la resmen evleneceğini bilerek rahatlamaya başladı.

Gergin bir davet
Düğün töreni sorunsuz bir şekilde devam etti ve yeminlerini söyleyip huzur içinde kiliseden çıkabildiler. Brandon ve Amilia her şeyin yolunda gittiğini düşünüyorlardı. Ancak bu düşünceleri davet mekanına vardıklarında değişti.


Havada bir gariplik vardı. Amilia’nın konukları Brandon’ın konuklarıyla neredeyse hiç kaynaşmıyordu. Bu çok rahatsız ediciydi ama Brandon ve Amilia özel günlerinin tadını çıkarmak için ellerinden geleni yapmaya karar verdiler. Ailelerinin asla anlaşamayacağı gerçeğini kabul ettiler.

Pahalı bir düğün hediyesi
Amilia’nın ailesi hediye verme töreninde büyük bir şov yapmayı planlıyordu. Organizasyon sorumlusundan gelin ve damadın ebeveynlerinin hediyelerini konukların önünde sunmalarını istediler. Yeni evliler daha sonra ebeveynlerinden gelen hediyeleri herkesin önünde açmak zorunda kalacaktı.
Amilia’nın ailesi, Nicolai’nin hediyelerinin ne kadar pahalı olduğunu görmesi için yeni evlilerin önce kendi hediyelerini açmalarını sağladı. Balayı için Maldivler’de iki haftalık tüm masrafları ödenmiş bir tatil bileti ve yepyeni bir araba verdiler!

Aileye hoş geldin
Sıra Brandon’ın anne ve babasına geldiğinde Brandon’ın annesi yeni evlilere antika bir çay seti hediye etti. Aynı çay setinin kendi düğün gününde de annesi tarafından kendisine verildiğini paylaştı.


Amilia’ya artık ailenin bir parçası olduğunu göstermenin harika bir yoluydu. Sonra Nicolai küçük bir hediye kutusu çıkardı. Hediyeyi Amilia’ya uzattı ve hediyeyi kendisinin hazırladığını ve çiftin yeni evlerine taşındıklarında bunu kullanacaklarını umduğunu söyledi.

Kalpten gelen bir hediye
Amilia heyecanla hediyeyi açtı ve kutunun içinde ne olduğunu görünce hemen ağlamaya başladı. Daha sonra hediyeyi yere bıraktı, ayağa kalktı ve Nicolai’ye sarıldı, ona her zaman kendi kızı gibi davrandığı için teşekkür etti.

Bu noktada herkes öne doğru eğilmiş hediyenin ne olduğunu görmeye çalışıyordu. Brandon hediyeyi çıkardı ve herkese üzerinde yazılar olan küçük, güzel bir tabak gösterdi. Tabağın üzerinde şöyle yazıyordu: Brandon ve Amilia Parker’ın evine hoş geldiniz.
Gerçekle yüzleşme
Brandon tabaktaki mesajı okuduğunda, Amilia’nın ailesinin duyabildiği tek şey “Amilia Parker” kelimeleriydi. Yüzlerine soğuk su çarpmış gibiydiler. Bugünden itibaren Amilia’nın artık soyadlarını taşımayacağını fark ettiler.

Nicolai’yi aileden dışlamak için ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bugünden itibaren kızları Brandon ve Nicolai’nin soyadlarını taşıyacaktı. O artık Amilia Parker’dı ve bununla barışmaları gerekiyordu.

Barış
Amilia’nın babası tüm çabalarının boşa gittiğini ve ne kadar aptalca davrandıklarını anlamaya başlamıştı. Nicolai’ye doğru ilerledi ve elini sıktı. Onları resmen ailesi olarak kabul ediyordu. Nicolai, söylenmemiş özrü kabul ediyormuş gibi ona gülümsedi

Amilia’nın annesinin kendini toparlaması biraz zaman aldı. Sonunda o da Nicolai’ye doğru ilerledi ve davranışları için özür diledi. Amilia’nın kendisini kollarını açarak karşılayan bir aileyle evlenecek olmasından memnundu.

Sevgi satın alınamaz
Düğünden sonra Amilia’nın ailesi Brandon ve ailesine karşı daha nazik davranmaya başladı. Hatta kötü davranışlarını telafi etmek için Nicolai’ye daha iyi bir iş teklif ettiler, ancak Nicolai hademe olarak mutlu olduğunu söyleyerek bunu reddetti.

Bu hikaye, para ve statü sahibi olmanın ille de mutlu olduğunuz anlamına gelmediğini kanıtlıyor. Asıl önemli olan, etrafınızdaki insanlardan gördüğünüz ilgi ve çabanın ne kadar samimi olduğudur. Ve Amilia iki aileden her ikisine de sahip olduğu için gerçekten çok şanslı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir