Evde herkesin kolaylıkla yapabileceği bu doğal kür ile gözlüklerinize elveda diyeceksiniz… 
Miyop, hipermetrop, katarakt, tavuk karası, göz tansiyonu, gözde kırma, göz enfeksiyonu, kırmızı göz ve kuru göz, astigmat gibi rahatsızlıklar en yaygın görülen göz hastalıklarının başında gelir. Göz rahatsızlıklarının tedavisi, nitelikli bir hayat amacıyla kesinlikle lüzumlu olmasından bu hususta yapılmış birden fazla inceleme da sahip olunantur.
Görsele dokunarak haberin devamını açınız….

1960 senesinde, tanınmış bir Rus cerrahı olan Vladimir Petrovich Filatov, hastalarına gözlerini tedavi etmek amacıyla natural bir ilaç kullanmalarını önerdi. Bu natural ilaç, bileşenleri antioksidan ve anti-inflamatuar bilhassari barındırmaktadır. Bunlar görme becerisini ilerletmek amacıyla çok tesirlidir. Bu natural ilaç aloe vera jeli, ceviz ve baldan yapılır. Aloe vera antioksidan, vitamin ve su yönünden çok varlıklıdır. Bütün şunlar göz sağlığı amacıyla mühimdir ve sizi göz hastalıklarından korur. Ceviz, vitaminleri ve yağ asitlerini sahibi olan sıhhatli bir meyvedir, şunlar gözlerinizi güvenliğini sağlamak amacıyla son derece tesirlidir.

Göz Hastalıklarını İyileştiren Doğal Kür
Filatov’a göre göze iyi gelen gıdalar ve onlardan hazırlanacak kür şu biçimde;

Malzemeler;

50 gr aloe vera suyu,
150 gr bal,
250 gr ezilmiş ceviz,
3 limonun suyu.
Hazırlanışı;


İlk olarak, Aloe vera yapraklarını temizleyin ve suyu sıkmadan evvelce sivri uçlarını menfaatin. Sonra, bütün malzemeleri karıştırın. Karışımı, bir çorba kaşığı olacak biçimde günde üç defa tüketin. Tüketmeye başladıktan kısa bir vakit sonra neticelerini fark edeceksiniz.
Bu karışım yalnızca gözlerinizi tedavi etmekle kalmayacak, bunun yanı sıra bütün göndeninize de tesir edecek, yinel sağlığa faydalı olacaktır.

Fakat eksperler, akut böbrek, tüberküloz, hemoroid gibi rahatsızlık hayat sürdürenların ve hamileliğin son 2-3 ayında olanların bu formülü tüketmemesini tavsiye ediyor.

Gözlükten Kurtaran Egzersizler
Esasında gözlükten kurtulmak amacıyla natural tekniklerle uygulayabileceğiniz çoğu egzersiz ve teknik sahip olunan fakat programı en basit ve tesirli olan Bates Metodu egzersizini sizinle paylaşıyoruz.

Bates Metodu Nedir?
Bates Metodu, 1860–1931 senelerı arasında hayatış olan Amerikalı göz hekimi William Horatio Bates doğrultusundan görme becerisini veya kuvvetinü ilerletmek suretiyle geliştirmiş olan seçenek bir tedavi. Bates’e göre mesele göz merceğinde değil gözü etrafleyen kkatiyenrdaymış. Buna göre göz egzersizi ile okuma süratinin arttırılabildiğinden bahsetmiştim. Yine aynı mantıkla Bates de vücutimizla yaptığımız gibi gözlerimizle de egzersiz yapmamız lüzumluliğini söylüyor.

“Cesur Yeni Dünya” Romanın yazarı Aldous Huxley‘nin de bu teknik ile ağır derece görme meseleundan gözlüksüz görebilmeye kadar giden iyileşme prosesi muazzam doğrusu. Bu metodu uyguladıktan sonra tekniği “The Art of Seeing” isimli kitabında da yazmış ve şu biçimde demiş:

“Birkaç ay içersinde gözlüksüz ve daha da iyisi, zorluk çekmeden ve yorulmadan okumaya başlismim…”Bates Metodundaki 5 Göz Egzersizi

1. Sallama (Swinging)

Gözleriniz açık, göndeninuz dik, ayaklarınız omuz hizasında açık bir biçimde kafasınızı ve göndeninizin üst bölümünü 4-5 dakika vakit ile 100 kez iki yana sallayın. Amaç göndenin üst bölümünü ve gözleri egzersize hazırlamak. Bir nevi spor evveli ısınma gibi düşünebilirsiniz.

2. Yakından Uzağa Yer Değiştirme (Near-To-Far Shifting)

Yaptığınız hadiseteki gaye gözün hareketini gerçekleştiren kkatiyenrdaki elastikliği yine geri kazanabilmekmiş.

Öncelik ile kendinize bir gaye belirleyin. Mesela, videodaki bayanın gayei bir dağın doruksi.

Sol elinizle sol gözünüzü kapatın ve sağ baş parmağınızı kafasınızın hizasına kaldırdıktan sonra açık olan sağ gözünüzle ona (baş parmağınıza) odaklanın ve 10‘a kadar sayın.

Ardındanodağınızı gayeinizle (dağın doruksi) değiştirip yine 10‘a kadar sayın.

Bu egzersizi 15 kez sol gözünüzle, 15 kez sağ gözünüzle ve 20 kez de iki gözünüz açık bir biçimde yapın

Odağınızı baş parmağınızdan gaye noktanız ile değiştirirken fikirinüzün tamamiyle gayeinizde olmasından emin olun. Odağınız baş parmağınızken gaye noktanız çift, odağınız gaye noktanızken ise baş parmağınızı çift fark edeceksiniz.

3. Avuçlama (Palming)

Bu ismimda gayelenen tamamiyle gözleri rahatlatmaktan ibaret.

Her iki elinizi 15-20 saniye vakitsince ısısı hissedene kadar ovun.

Ardındangöz yuvalarına baskı programdan gözlerinizi avuçlarınızla kapatın.

Bu egzersizi 2 dakika X 3-4 kez yapılabilirsiniz.

4. Güneşlenme (Solarizatenon of your eyes-Sunning)

Gözleriniz kapalı bir biçimde yüzünü güneşe dönün.

Bu egzersizin 2 dakika X 3 kez biçiminde sabah 8-11 ve akşam 5-8 arası yapılması tavsiyelmekte.

5. Başı Çevirme (Head Rolls)

En sonboyun, baş ve yüz kkatiyenrınızı rahatlatmak ve omuzlarınızdaki gerginliği azaltmak amacıyla kafasınızı nazikçe tercümen. 2 dakika X 6 kez

Göz Numarasını Düşüren Bitkiler Neler?
Çoğunlukla gözler amacıyla en faydalı gıdanın havuç bulunduğu bilinir fakat havucun dışında değişik meyve ve sebzeler de göz sağlığı amacıyla mühimdir.

Havuç harici hangi yiyecekler diye sorarsanız şayet, içersinde C, E ve A vitamini tespit edilen gıdalar gözlere son derece faydalı. Bu yiyecekler arasında portakal, kiraz, ahududu, çilek, kivi, brokoli, yeşil biber, kırmızı biber, karnıbahar, lahana, fıstık, badem, ay çekirdeği ve yumurtayı sayabiliriz.

Gözlükten kurtulmanın natural yolları bu yolla. En iyi neticeleri alabilmek amacıyla egzersizi rutin olarak her gün gerçekleştirmek ve sabırlı olmak lüzumiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir