Ekranların izlenen programlarından birisi olan Esra Erol'da programına Fatma'nın hikayesi damga vurdu. Zihinsel engelli Fatma, Ahmet'in ona uyguladığı şiddeti anlattı stüdyo buz kesti.
Melahat Oruç, yüzde 45 zihinsel engelli olan 19 yaşındaki kızı Fatma’nın 2 çocuk babası ve dini nikahlı evli olan Ahmet’le evlendirildiğini söyleyerek Esra Erol’dan yardım istemişti. Daha sonra kız çocuğu dünyaya getiren Fatma şimdi de son haliyle yürek sızlattı. Hem şiddet gördüğünü hem de aldatıldığını söyleyerek anlattıklarıyla kan dondurdu.

 İşte detaylar...

Melahat Oruç, Esra Erol'da programına başvurarak dini nikahlı 2 çocuk babası Ahmet'e kaçan zihinsel engelli kızı Fatma için yardım istedi.

Esra Erol ise Fatma, Ahmet ve Ahmet'in dini nikahlı eşi Gülşah'a ulaşarak gerçekleri bir bir ortaya çıkarmıştı.

Gülşah, Ahmet'ten ayrılma kararı alarak annesinin yanına dönerken Fatma uzun çabalar sonrasında baba evine dönmeye ikna olmuştu.

Ancak Fatma günler sonra tekrar Ahmet'in yanına kaçmış ve genç kadının hamile olduğu öğrenilmişti. Aylar önce bebeğini dünyaya getiren Fatma, bugün bir kez daha Esra Erol'da canlı yayınına katıldı.

Son haliyle yürek sızlatan Fatma, Ahmet'in bebeklerine babalık yapmadığını kendisini aldattığını söyledi. Bir gün bebeğinin eşyaları için eve uğramak zorunda kaldığını dile getiren Fatma, eve girince eşini çıplak gördüğünü ve içerden bir kadının sesini duyduğunu söyledi.

İçeri girince koşuları Ünay'ı gören Fatma, "Ünay, Ahmet'in sevgilisi. Engelli bir çocuğu var. Ben onu görünce evde saldırdım. Ahmet'te kafamı duvarlara vurdu.
Çok kötü oldum, ev sahibimiz hemen ambulansı aradı. Hastaneye gidince Ahmet'ten şikayetçi olmadım, korkuyordum" dedi.

Fatma, Ünay'ın Ahmet'ten hamile olduğunu da iddia etti. Canlı yayına katılan Ahmet Fatma'nın söylediklerini yalanlarken boşanmak istediğini dile getirdi. Yaşanılanlara birçok kişinin şahit olduğunu dile getiren Fatma ise "Çok pişmanım. Anne olunca anladım" diyerek baba evine döndüğünü açıkladı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir