Son dakika haberi…Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur’luyu yakından ilgilendiren düzenleme geliyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar için yapılacak EYT düzenlemisiyle emeklilik sisteminde de köklü bir değişiklik olacakSon dakika haberleri…Türkiye’de yeni yılla birlikte SSK ve Bağ-Kur’luları yakından ilgilendiren emeklilik sisteminde köklü değişiklikler olacak…..Ay’rıntılar için gorsele dookunun
Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki (BES) birimler artık kredi için teminat olarak gösterilebilecek. Yeni düzenleme 6 ay sonra uygulanacak. Bu yeni yöntem ile kredi çekmek için bozdurulan veyahut nakit gereksinimi için BES’lerin bozulmasının önüne geçilmesi planlanıyor. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Reuters’te yer alan habere göre; Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) sözleşmelerinden kaynaklı devlet katkısı dışında alacağının hepsini veya belli bir bölümünü bankalara devredilmesine imlan tanıyan düzenleme yaptı.

Devri sözleşme yoluyla bankaya verilecek
Resmi Gazete’nin bugün yayımlanan sayısında bireysel emeklilik sitemi hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına yönelik yönetmeliğe göre, katılımcılar, BES sözleşmelerinden kaynaklı devlet katkısı hariç alacağının tamamını veya bir kısmını fon paylarına ilişkin tedbir, haciz, iflas, rehin ve benzeri her türlü idari ve adli talebe konu sözleşmeler hariç olmak üzere alacağın devri sözleşmesi yoluyla bankalara devredebilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir