Emeklilere Müjde: Yeni Düzenlemeler Geliyor
SGK Uzmanı Özgür Erdursun, emeklilere zamdan daha güzel haberler verdi! Ocak ayındaki %49,25 zammın yetersiz kalması ve enflasyonun yükselmesiyle zor durumda kalan emeklilere umut ışığı oldu.

Ayrintı bir diğer sayfamızda gorsele dokunup geçerek okuyunuz
SGK Uzmanı Özgür Erdursun, emeklilere müjdeli bir haber vererek, Ocak ayında %49,25 oranında zam alan milyonlarca emeklinin, yüksek enflasyon ve fiyat artışları karşısında yaşadığı hayal kırıklığını giderecek yeni gelişmeleri duyurdu. Erdursun, emeklilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi konusunda hükümetin önemli adımlar atacağını belirtti.
En Düşük Emekli Maaşı Uygulaması Kalkıyor
Erdursun'un açıklamalarına göre, hükümetin seçim sonrası uygulamaya koyacağı Orta Vadeli Program kapsamında, en düşük emekli maaşının kaldırılması planlanıyor. Erdursun, "Hükümetin artık böyle bir uygulamayı ortadan kaldırma niyetinde olduğunu düşünüyoruz. İntibak yasasıyla birlikte emekli aylıklarının yatırılan primlere ve gün sayısına göre artırılmasıyla bu temel aylık meselesine son vermek istediklerini gözlemliyoruz" dedi.

Asgari Ücrete ve Emekli Maaşlarına Zam Beklentisi
Temmuz ayında enflasyonun azalması beklenirken, Erdursun, fiyatların o tarihe kadar yüksek kalacağını ve Temmuz'da artış hızının azalacağını ifade etti. Ancak, bu süreçte emekli maaşlarının önemli ölçüde değer kaybedeceğine dikkat çekti. Hükümetin Temmuz ayında asgari ücrete %25 ila %30 arasında zam yapacağını öngören Erdursun, aynı oranlarda emekli aylıklarına zam yapılması halinde bile en düşük emekli maaşının 10 bin TL seviyesinde kalacağını belirtti.
İntibak Yasası ile Rahat Bir Nefes
Erdursun, emekli maaşlarındaki sorunun çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, seçim sonrasında bu konuda adımlar atılmasının önemine dikkat çekti. "Bu sorunu çözmek için düzgün bir intibak gerekiyor. Bu intibak sayesinde emekli maaşları güncellenecek ve en düşük kök aylık ya da tamamlanan aylık gibi sorunlar ortadan kalkacak. Böylece emekliler, enflasyon karşısında rahat bir nefes alabilecekler" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir