Duymadığımız bir bu kaldıydı şükür bunuda duyduk. 
Hamile kadını sezeryana aldı, sonra karnını dikip eve gönderdi. Kadın şimdi yaşam savaşı veriyor,
 doktorun mazereti herkesi şaşkına çevirdi 

Hamile kadını sezeryana aldı, bebeği görünce karnını dikip geri gönderdi.
Ancak doğumhanede yaşananlar büyük bir kabusa dönüştü
 ve ülke çapında tepkilere neden oldu.


Hindistan’da beklenen doğum tarihinden 3 ay önce sezeryana alınan ve bebeğin küçük olduğu fark edildikten sonra karnı yeniden dikilip eve gönderilen kadın kaldırıldığı hastanede yaşam savaşı veriyor.
S-kandal olay ülke çapında tepkilere neden olurken, yerel halk hastane önünde toplanarak hatayı yapan doktoru protesto etti.
Sıradışı olayların ülkesi Hindistan yine ilginç bir olayla dünya gündemine taşındı. Hindistan’ın Assam eyaletinde yaşayan ve şiddetli sancılar çeken h-amile bir kadın gittiği Karimganj Hastanesi’nde sezeryana alındı. Ancak doğumhanede yaşananlar büyük bir kabusa dönüştü ve ülke çapında tepkilere neden oldu.
KALDIRILDIĞI HASTANEDE YAŞAM SAVAŞI VERİYOR
Beklenen Doğum tarihi Aralık olmasına rağmen 22 Ağustos’ta doğuma alınan kadın şimdi kaldırıldığı hastanede yaşam savaşı veriyor.
Hamile kadını sezeryana aldı, bebeğin küçük olduğunu görünce karnını dikip geri gönderdi
Beklenen doğum Tarihi 9 Aralık olan anne 22 Ağustos’ta doğuma alındı
KARNINI KESTİ BEBEĞİN KÜÇÜK OLDUĞUNU GÖRDÜ GERİ DİKTİ
Olayın yaşandığı gün hastayı 3 ay erken ameliyata alan kıdemli doktor AK Biswas, Sezeryan doğumu gerçekleştirmek için kadının karnını kesti ancak doğum için çok erken olduğunu ve bebeğin prematüre olduğunu fark etti.
Hatasını anladıktan sonra kadının karnını apar topar yeniden diken doktor, kadını bir kaç gün hastanede tuttuktan sonra iyileşmesi için evine gönderdi.
KADIN YENİDEN HASTANEYE KALDIRILDI, PROTESTOLAR PATLAK VERDİ
Evine gönderilen kadın bir kaç gün içinde kötüleşti ve kanamaları başlayınca acil hastaneye kaldırıldı.
Olayın duyulması ile yerel halk ayağa kalktı ve hastanenin önünde toplanarak skandal olayı protesto etti. Hastane içindeki kaynaklar protestoların başlaması ile doktor Biswas’ın kendini bir odaya kilitlendiğini iddia etti.
DOKTOR SUÇU AİLEYE ATTI
Birkaç saat sonra protestocuların karşısına çıkan doktor, hastanın ailesinin erken doğum için ısrar ettiğini iddia etti ancak bunun nedenini açıklamadı.
Kadının doğum tarihine 3 ay olduğunun farkında olduğunu söyleyen doktor, “Beklenen tarihin Aralık ayında olduğunu biliyordum ama karmaşık vakalarda erken ameliyatlar yapıyoruz.
Kadının ağrıları şiddetliydi ve aile üyeleri ameliyat etmemi istedi. Sezeryan sırasında fetüsün olgunlaşmamış olduğunu fark ettim ve tekrar diktim.” dedi.

SORUŞTUMA BAŞLATILDI
Hastane skandal olayı araştırmak için 7 kişilik bir ekip kurdu. Önümüzdeki günlerde hastane çalışanları, kadın ve kadının ailesinin sorguya alınacağı öğrenildi.
Hastanenin başhekimi Dr Lipi Deb Sinha konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İddialar kanıtlanırsa gerekli işlemleri yapacağız. Anne ve çocuğunun sağlığı konusunda da endişeliyiz” dedi.
Yerel basın hatayı yapan doktorun tedavi masraflarını ödemek için söz verdiğini yazdı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir