Güncel DİZİ OYUNCUSU
Diva olarak anılan Bülent Ersoy, magazin dünyasının en çok konuşulan isimleri arasında. Bülent Ersoy, Anıtkabir'de yaşadığı olayın ardın Seydan Soylu açıklama yaptı. Sizin için derledik. Detaylar için gorsele dokunun ve diğer sayfaya geciniz
Ünlü sanatçı Bülent Ersoy cinsiyet değiştirmesi başta olmak üzere konuşmaları ve yaptıkları ile sık sık gündem olan bir isim olmuştur. Her dönem adından söz ettiren Diva son olarak Anıtkabir'de yaptıkları ile yine gündeme gelmişti. Seydan Soylu, Bülent Ersoy'un hastalığından bahsetti.

Anıtkabir'e giden Bülent Ersoy'a bir askerin şemsiye tuttuğu görüntüler sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Olayla ilgili inceleme başlatılırken Anıtkabir Komutanı'nın da görev yerinin değiştirildiği iddia edildi. Konuyla ilgili Erol Köse'ye özel açıklama yapan Bülent Ersoy, "Sadece ve sadece ataya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten. Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu. Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?" şeklinde konuştu.

Bülent Ersoy hakkında Seydan Soylu, açıklama yaptı. Seyhan Soylu, “Bu elimdeki şemsiye Genel Kurmay Başkanlığı’na kadar sirayet etmiş bir şemsiye. Bülent Ersoy açısından ele alayım. Peki yaşlanır ve ayağa kalkamaz duruma gelirsek bize kimse yardım etmeyecek mi? Yakın zamanda bir programda maksadını aşarak o Barış sürecinde ‘Benim çocuğum olsa askere yollamam’ dersen Türk toplumu da bunu hatırlar ve sizi yerden yere vuran sözler söyler, eleştirirler Bülent Hanım. Ben Bülent Hanımefendiyi çok severim. Türkiye’ de gelmiş geçmiş en büyük sanatçıdır” ifadelerini kullandı.

Seydan Soylu konuşmasının devamında, "Bülent Ersoy’ un sağlığıyla ilgili bilinmeyen bir şey söyleyeyim. Rahmetli Zeki Müren gibi Fil hastalığına yakalandı. Ayaklarında inanılmaz şiş var ve yürüyemiyor. Bunun haricinde vertigo rahatsızlığı var. Her şeyden önce Bülent Hanımın vasiyeti var. Ben öldükten sonra tüm servetim Mehmetçik Vakfına kalacak diye. Bir şemsiye tutulmuş bana çok mu görülüyor? deniyor" diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir