SGK uzmanı İsa Karakaş’ın iddiasına göre, açlık sınırının asgari ücretin üzerine çıkması nedeniyle yasal zorunluluktan dolayı ara zam yapılması gerekiyor. Haberin devamını okumak için görsele do’2kunup diğer sayfamıza geçiniz.
arakaş, zammın Temmuz yerine Eylül ayında yapılabileceğini ve miktarının 3.000 TL civarında seyyanen bir artış olacağını öngörüyor. Bu da yeni asgari ücretin 20.000 TL’ye yükseleceği anlamına geliyor.

Ancak, unutulmamalıdır ki, bu sadece bir tahmindir ve hükümet asgari ücrete Temmuz ayında zam yapılmayacağını açıklamıştı.

Peki, asgari ücrete ara zam yapılacak mı?

Resmi bir açıklama gelmeden kesin bir şey söylemek zor. Yine de açlık sınırının yükselişi ve enflasyon rakamları göz önüne alındığında, asgari ücrete bir ara zam yapılma ihtimali yüksek.
Not: Bu haber, hükümetin açıklaması değil, SGK uzmanlarının tahminlerinden derlenmiştir.
Kaynak : songelisme.com

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete ara zam yapılmayacağını bir kez daha yineledi. Işıkhan, ”Emekliye refah payı verilecek mi?” soruyu da yanıtladı. İşte Vedat Işıkhan’ın yanıtı…
Asgari ücrete temmuzda zam yapılacak mı yapılmayacak mı? Bunun yanında da temmuz ayında enflasyon farkı alacak olan emekliye refah payı alacak mı almayacak mı? işte bu sorular Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a soruldu.
ASGARİ ÜCRETLİYE KARA HABER VERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a yöneltilen asgari ücretliye zam yapılacak mı sorusuna yanıt verdi. İşte o yanıt yine aynı oldu. Asgari ücretliye kara haber veren Bakan Vedat Işıkhan, ara zam yapılmayacağını bir kez daha yineledi.
EMEKLİYE REFAH PAYI VERİLECEK Mİ?

Ekonomik verilerin iyiye gittiğini vurgulayan Bakan Işıkhan’a temmuz ayında enflasyon farkı alacak olan emekliye refah payı verilecek mi sorusu yöneltildi. İşte bu soru Bakan Işıkhan “Her şey için çok erken. Temmuz ayını bekleyelim.” diye yanıtladı. Soru netti ama cevap net değildi. Emekliye refah payı verilir mi verilmez mi belli değil. Sadece düşük emekli maaşı alanlara mı refah payı verilecek. Bakan bunu mu ima etti. Bakalım Temmuz’da bu sorunun yanıtı göreceğiz.
Kaynak : yenicaggazetesi.com.tr

Bunlar da İlginizi Çekebilir