Siyaset gündemini sallayan haber.. Akp’nin itirazı kabul edildi.. Aday olamıyor..…Ayrıntılar Haberin Detayındadır…HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN GÖRSELE DO/KUNUNUZ
CHP’nin aday belirleme sürecinde Saruhanlı’da yaşanan beklenmedik gelişmeler, seçim atmosferine yeni bir boyut kazandırdı. AK Parti’nin itiraz etmesiyle o adayın adaylık serüveni son buldu.

Saruhanlı ilçesinde yaşanan CHP’nin aday belirleme sürecinde şok bir gelişme yaşandı. O başkanın Saadet Partisi’nden aday olma umudu suya düştü.

Saruhanlı ilçesinde adaylık başvurusunda bulunan Zeki Bilgin’in, CHP’den aday olamamasının ardından Saadet Partisi’nden adaylık talebi, AK Parti’nin itiraz etmesi sonucunda iptal edildi.
YSK’nın belirlemiş olduğu seçim takvimine göre, siyasi partilerin aday listeleri 20 Şubat saat 17.00’ye kadar teslim edilecekti. Ancak CHP’nin belediye başkanı ve adayı Zeki Bilgin’in adaylık başvurusu ile meclis üyeliği listesi, İlçe Seçim Kurulu’na 8 dakika gecikme ile teslim edildi. Bu yaşanan gecikme sebebiyle başvuru ve liste, YSK sistemi tarafından kabul edilmedi.

CHP heyeti, gecikmenin ilçedeki elektrik kesintisinden dolayı meydana geldiğini bildirerek karara itiraz etti. Ancak İlçe Seçim Kurulu, yapılan toplantıda, CHP’nin Saruhanlı’da seçime katılamayacağına hükmetti.

CHP, bu süreçte farklı bir yol deneyerek Saadet Partisi ile iş birliği yaparak adaylarını değiştirmeyi planladı. Ancak bu girişim de AK Parti’nin itirazıyla sonuç almadı.
Zeki Bilgin’in Saadet Partisi’nden adaylığına yapılan itirazı değerlendiren İlçe Seçim Kurulu, Zeki Bilgin’in önce CHP’den aday gösterildiğini ve sonrasında Saadet Partisi’nden aday olduğunu tespit etti. Kurul, Zeki Bilgin’in başvuru tarihinden sonra başka bir siyasi partiden aday olamayacağına hükmederek, itirazı kabul etti ve Zeki Bilgin’in Saadet Partisi’nden belediye başkan adayı olamayacağına karar verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir