Bozulan hormonları düzeltiyor!


Gaz problemlerinden karın şişliğine, kolesterol ve kalp hastalıklarına kadar tam bir koruyucu nefer ceviz suyu! Nasıl yapıldığı ve kullanımı da çok önemli. Tek tek bunları size açıkladık. Ceviz suyunun faydaları Bolca vitamin, Omega-3 ve yağlı asitler içeren cevizin tüm faydalarına hemen hemen herkes aşina..
Her gün bir avuç ceviz yemek, sağlıklı bir kalp, beyin ve kilo kontrolü için neredeyse şart. Özellikle hamilelerde, bebek gelişimi süresince de önerilen ceviz, bebeğin beyin gelişimine katkı sağlamakta. Beyin gelişiminin yanı sıra, bebeğin ileri zamanlarında karşılaşabileceği alerjileri vakalarına karşı da tam bir korucu çeper oluşturuyor.

Cevizin faydalarını şuradan detaylıca öğrenebilirsiniz, fakat biz birazda ceviz suyunun faydalarından bahsetmek istiyoruz sizlere. Tokluk süresini uzatır, yap yakıcı özelliği sayesinde kilo vermeyi hızlandırır.Düzenli olarak içilen ceviz suyu yorgunluk ve halsizliği yok eder. 40 yaş üstü erkeklerin prostat problemlerini ortadan kaldırır. Hamilelik boyunca tüketilen ceviz suyu, kilo alımını da yavaşlatır.

Karaciğer sorunlarıyla da savaşır. Karaciğeri güçlendirerek olası sıkıntıları ortadan kaldırır. Tiroid ve kolesterol hastalarına da tavsiye edilir. Bağırsak problemlerinde son derece etkilidir. Gaz sorunu yaşayanlar düzenli olarak içmeye devam ederse bu sorun ortadan kalkacaktır.Ceviz suyu kolesterol dengesini sağlar. Kötü kolesterol değerini düşürür. Omega 3 açısından zengin olması nedeniyle sinir sistemini korur. Damar tıkanıklığını önler ve kalp hastalıklarına karşı korur. Yüksek protein içerdiği için tokluk hissi verir.

Yağ yakımını hızlandırır. Kilo vermeyi kolaylaştırır. Sindirimi düzenler. Kabızlık sorununu iyileştirir. Kan şekerini düzenler. Karaciğerin sağlığını ve karaciğerden salgılanan hormonların düzenini korur.Melanin hormonunun salgılanmasını sağlar. Uykusuzluğu giderir. Beyin fonksiyonlarını olumlu etkiler. Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıklara karşı korur.Antioksidan içeriği ile toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırır. Ceviz yapraklarıyla hazırlanan ceviz suyu, beyaz saçları koyulaştırır. Ceviz suyu faydaları saç ve cilt bakımında da kullanılır. Hem içerek tüketildiğinde hem de dışarıdan uygulandığında saçlara ve cilde parlaklık verir.CEVİZ SUYU NASIL HAZIRLANIR? Yaklaşık 10 adet temizlenmiş cevizi 6 bardak ılık suya atın. 7/8 saat demlendirin. Bu karışımı sabah ve akşam bir bardak içebilirsiniz. Sabahları aç karnına, akşam ise yatmadan önce içmeye özen gösterin.Not: Bu karışım oldukça doğal, fakat etkileri kişiden kişiye farklılık göstermekte. Bu sebeple denemeden önce doktorunuza danışmakta fayda var.kaynak:posta.com.tr ÖNEMLİ NOT:HER ZAMAN ÖNCELİKLE DOKTORUNUZA DANIŞINIZ.

Bunlar da İlginizi Çekebilir