Usta oyuncu Şükriye Atav, rol aldığı sayısız filmle Yeşilçam tarihinde adını altın harflerle yazdırmıştı. Filmlerde genelde başrol oyuncusunun annesi veya teyzesi rolündeydi. Meğer iki oğlu da kendisinden ünlüymüş!Yeşilçam’ın gözü yaşlı ve cefakar annesiydi! Meğer iki oğlu da kendisinden ünlüymüş!Ayrıntılar diğer sayfada haberimiz detayındadır..HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN FOTOĞRAF ÜZERİNE T’IKLAYINIZ.
Yeşilçam’ın unutulmaz annelerinden olan Şükriye Atav, hüzünlü bakışlarıyla herkesin kalbine dokunmuştu. Tiyatroda altı, sinemada bir Altın Portakal ödül sahibi olan Şükriye atav, 600 civarında filmde rol almıştı. Şükriye Atav, başındaki beyaz tülbenti ve basma eteği ile Yeşilçam’ın unutulmaz isimleri arasında yer almayı başarmıştır. 600’den fazla filmde rol alan usta sanatçı 8 Ekim 2000 tarihinde kalp yetmezliği nedeniyle aramızdan ayrıldı. Yeşilçam’ın şefkatli annesi Şükriye Atav’ın meğer iki oğlu da kendisinden ünlüymüş. İşte usta oyuncunun çocukları
Türk Sinemasının emektar oyuncusu Şükriye Atav’ın spiker ve oyuncu 2 oğlu bulunuyor. İşte Şükriye Atav’ın oğulları Yalçın ve Erdöl Boratap… 1962-1963 sezonundan bu yana İstanbul Şehir Tiyatroları’nda çalışan Yalçın Boratap’ın, oyunculuğu seçmesinde, annesi Şükriye Atav’ın, içinde yetiştiği Şehir Tiyatroları’nın ve bu Okul’un ustalarının büyük etkisi olmuştur. Televizyon dizilerinde oynamış ve belgesel seslendirmeleri yapmıştır. Halen konuşma ve drama dersleri vermektedir.Erdöl Boratap 1937 yılında Istanbul’da doğdu. Öğrenimini Galatasaray Lisesi, Kabataş Lisesi ve Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim bölümünde sürdüren Boratap, 1960 yılında Ankara Radyosu’nun açtığı sınavı kazanarak spiker kadrosuna girdi.
İki yıllık dikkat çeken çalışmalarının ardından 1963 yılında İstanbul radyosuna geçiş yaptı ve emekli olana dek başarılı hizmetler sundu.
Sonraki yıllarda seslendirme çalışmaları yapan Erdöl Boratap, 1992 yılında Kalkan’a yerleşti ve son yıllarını çok sevdiği bu yörede geçirdi. 75 yaşında hayatını kaybeden Erdöl Boratap, Kalkan’da tiyatro sanatçısı annesi Şükriye Atav’ın yanında toprağa verildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir