Güncel Kadının teki
Ekranların en çok izlenen programı Müge Anlı'da ortaya çıkan gerçek Türkiye'yi ayaklandırdı. Onlarca kişi neye uğradığını şaşırdı. İşte detaylar...
Müge Anlı'nın programı 18 Ağustos 2008 yılından bu yana insanlar tarafından severek takip ediliyor. Araştırmacı gazeteci Müge Anlı'nın sevilen programı ATV ekranlarında yayınlanıyor. Ünlü sunucu neredeyse her gün programda yaşanılan olaylar ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında her geçen gün ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. Son olarak programa 137 gündür kayıp olan zihinsel engelli kızını arayan annenin söyledikleri herkesin içini sızlattı. Her kaybolduğunda kızının hamile olarak geri getirildiğini söyleyen annenin isyanı Müge Anlı'yı duygulandırdı. İşte kızını arayan annenin feryadı...
Bu zamana kadar Türkiye’nin gündemini sarsan bir sürü itiraf canlı yayında izleyiciler tarafından görüldü ve bu itirafların birçoğu kan dondurucu nitelikteydi. Polis ile birlikte çalışan Müge Anlı’nın, çözemediği olay neredeyse yok denecek kadar az. Bu programları izleyenler, ülkemizde ne kadar ahlaksızlık olduğunu ve en yakınına bile güvenemeyeceğini öğrenmiş durumda. Aslında bu programlar bize tamamen gerçeği, bizim de yaşayabileceğimiz olayları gösteriyor. Kimse, "Benim başıma gelmez" dememeli çünkü hayatta en ummadığımız anda en ummadığımız şey maalesef başımıza gelebilir. Bu tür programları izleyerek ülkede neler yaşandığını görmek ve o yaşananların önüne geçebilmek için önlemler alınması gerekmekte. İnsanların ailelerine yaptıkları, eşlerine, çocuklarına, komşularına yaptıkları acımasızlıklar resmen kan donduruyor. ‘Yok artık, bunu da yapmamıştır’ dediğimiz olayların sonucunda gelen itiraflar, yapılanı gösterdiğinde bizleri şoka sokuyor. Bazen öyle itiraflar geliyor ki, uzun zaman etkisinden çıkamıyor, Müge Anlı ile beraber bizde olay hakkında çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bazen olayları kendi olayımızmış gibi benimsiyor, televizyon başından bir türlü ayrılamıyoruz. Olay çözümlenene kadar geceleri gözümüze uyku girmiyor. Her yeni itirafta, olay seyrini değiştiriyor ve bizde ekran başında itiraflar üzerinden çözümler üretmeye çalışıyoruz.
İstanbul Fatih, hayatını sürdüren Nebahat Astekin, 27 Mayıs tarihinde kayıplara karıştı. Nebahat Astekin, 23 yaşındaki iki çocuk annesi psikiyatrik rahatsızlıkları olduğu kadından 8 gündür haber alamayan ailesi Müge Anlı’ya başvurdu. Kızlarının kaybolduğu için endişeli olan aile, damatlarının ilgisiz olduğunu söyledi. Kayıp kadının kocasının: “Senin ölümün benim elimden olacak!” gibi sözler kullanıp tehdit ettiği iddia ediliyor. Fakat Müge Anlı, kayıp kadını saatler içinde Aksaray’da buldu.
Müge Anlı’ya katılan acılı anne Hamide’nin kaybolan zihinsel engelli kızı hakkında anlattıkları duyanları hayrete düşürdü. Acılı anne, Melike'nin 11 yıldır evden kaçtığını, ilk kaçtığında ise 14 yaşında olduğunu ve bu kaçışların 18 yaşına geldiğinde sürekli olmaya başladığını anlattı. Melike'nin her evden kaçışında ya karnında ya da kucağında bir çocukla geri döndüğü belirtildi. Stüdyodaki herkeste büyük şaşkınlığa yol açan Melike'nin bu yüzden şu anda 3 farklı kişiden 4 tane çocuğu var. Melike'nin çocuklarından 3’üne anneanne bakıyor, 1’i babasında kalıyor. İlki dedesinin üzerine kayıtlı, ikincisinin babası bilinmiyor. Son üç çocuğu resmi nikahlı görünen kocasının üzerine kayıtlı. Ancak şu anda boşandığı için Melike'nin resmi nikahı bulunmuyor.
Rıfat Bey ile eşi Narin Çakırbeyli canlı yayında yüzleşti. Narin Çakırbeyli eski kocasıyla evli olduğu sırada yaşadıklarını anlatıp annesinin de damadıyla kaçtığını söyledi. Müge Anlı duydukları karşısında şoke oldu.
Evlenme vaadi ile ile dolandırıldıklarını söylerek canlı yayına katılan iki genç kadının anllatıkları sonrası Türkiye'nin gündemi karıştı. Dolandırılan yüzlerçe kişi stüdyoya akın etti. Müge Aanlı yaşananlar konusunda şaşkına döndü. Tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Mağdurların ise ATV stüdyosuna akın ettiği iddia edildi.
12 torunu bulunan ve 40 yıldır evli olan Gülşen hanım, 10 yılıdır kocasını aldattığını ve dolandırdığını itiraf etti. Gülşen, 'Eşimin şiddetinden kaçtım. Film mi çevriliyor burada? Yeni bir yola girdim, geri dönüşüm yok. Sen yoluna ben yoluma. Hüseyin ile 10 yıldır beraberiz, 2 ay önce de ona kaçtım. Ahmet bey de bunu biliyordu. Ben boşanmak istiyorum. Ahmet bey de başkasıyla evlensin'' dedi.
Müge Anlı'ya konu olan, Gaziantep'te hayatını kaybeden 3 yaşındaki Meryem Çiğdem'in otopsi raporu çıktı. Detayları kan dondurdu. Canlı yayına telefonla bağlanan anne Melissa'nın arkadaşı, çocuklara uyku ilacı içirdiğini ve sürekli uyuduklarını anlattı. Babanın ise çocuklara şiddet uyguladığını belirtti. İddialara göre anne ve babanın çocuklara yasaklı madde verdiği konuşuluyor.
Fotoğrafı küçük kız için yayınlamadığını söyleyen Müge Anlı "Ama o fotoğrafları ekrana vermem ve olayın sosyal medyada infial mi yaratması gerekiyor." ifadelerini kullandı.
Müge Anlı'da DJ Gezgin cinayetinde yeni gelişmeler yaşandı. Yayına bağlanan bir izleyici, Gediz Deltası bölgesine bir aracın geldiğini, Cemal'in elinde ise büyük bir çuval olduğunu söyledi. Oturur bir vaziyette silüet gördüğünü belirtti. Ayrıca, "İçinde oldukça kilolu bir adam varmış ve oturur bir vaziyetteymiş gibi duruyordu. Adam bizi görünce hemen bagajı kapattı panikledi" dedi. Fatma ise canlı yayında ağlamaya başladı. Diğer yandan Fatma Karadağ'ın cinsel içerikli mesajları ortaya çıktı.
DJ Gezgin lakaplı Mehmet Karahan cinayetinde canlı yayına çıkan Fatma'nın damadı Muammer, daha fazla dayanamayarak Fatma'ya saldırdı. O anlar saniye saniye kameralara yansıdı. Ekipler hemen müdahale etti.
İlahiyat bölümü son sınıf öğrencisi Ayşe Bağcı, eşi ve bir çocuğu olan yolculuk yaparken tanıdığı muavin Mücahit’e kaçtı. Canlı yayında Mücahit, kendi eşi dışında bir cin eşi olduğunu söyledi. Ayşe Bağcı ise muavinin kendisini kandırdığını, para aldığını ve tehdit ettiğini anlattı. Mücahit, “Ayşe uyuyordu, düşmesin diye koltuğunu yatırırken korkup uyandı ve elimi tuttu. O anda yıldırım aşkına tutulduk birbirimizden etkilendik. Telefonlarımızı aldık. Ayşe Samsun'a sınava gidiyordu orda yurtta kalacaktı. Bir gün sonra Ayşe yurttan çıkıp Trabzon'a benim yanıma kendisi kaçıp geldi. Birlikte pikniğe gittik” dedi. CAnlı yayına bağlanan Ayşe’nin omuzunu eliyle sıkan Mücahit’in o hareketi Müge Anlı’yı da ürküttü. Ayşe’nin ailesi kızına büyü yaptıklarını iddia ediyor.
Geçtiğimiz yıl Müge Anlı ile Tatlı Sert programından ayrılan Arif Verimli, Youtube programına konuk oldu. Canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Arif Verimli, "14 yıl emek verdiniz Müge Anlı'ya, biz çok üzüldük. Kırgın mısınız?" sorusuna "Samimi cevap vermek gerekirse kırgınım. Hiç ilgisi olmayan bir insan sizin konunuzla ilgili ahkam keserse ne yaparsınız? Ben buna bozuldum. Şevki Sözen Bey her gün alanıma giriyordu. Rica ettik, tartıştık, şunu yaptık, bunu yaptık, hiç dinlemedi arkadaşımız." cevabını verdi. "Daha çok kırgın olduğunuz kişi Müge Anlı mı Şevki Sözen mi? sorusuna ise "Valla ikisinin de kıymeti yok benim için." ifadelerini kullandı. Ayrıca geçtiğimiz aylarda nikah masasına oturan Müge Anlı’nın kendisini düğüne çağırmadığını ve kırgın olduğunu belirtti. Arif Verimli’nin bu samimi itirafları gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre Verimli'nin bu sözleri arka planda yaşanan kavgalar sebebiyle Müge Anlı'nın programının yayınlanmasına engel olabilir.
Kaybolduktan 9 gün cansız bedeni bulunan Müslüme davasında yeni gelişme yaşandı. 70 yaşındaki dede Hasan Yağal'ın DNA'sı Müslüme'nin boyununda bulunmuştu. Hasan Yağal, boyunda bulunan DNA örneğiyle ilgili “Her gördüğümde Müslüme'yi yüzünden öperim. Boynundan DNA çıkması normal. Bundan cinsel bir eylem olduğu çıkmaz” dedi. Ancak bilirkişi raporuna göre bu basit bir öpme değil. Ayrıca Müslüme'nin ablasının da Hasan Yağal'ın çocuğu olduğu ortaya çıktı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir