16565 izlenme 27 Eylül 2023

Çocuklar Duymasın Dizisi

Kanlı Nigar, Çalıkuşu ve Çocuklar Duymasın gibi başarılı dizilerde rol alan Seda Fettahoğlu, İstanbul Beyoğlu'ndaki bir parkta ölü olarak bulunuyordu. Fettahoğlu ile Çocuklar Duymasın'da rol alan Pınar Altuğ, ölüm haberinin ardından "Ah be canım hiç oldu mu?" tasarruf kullanıldı.

SEVENLERİ KAHROLDU

Kanlı Nigar, Çalıkuşu ve Çocuklar Duymasın gibi başarılı dizilerde rol alan Seda Fettahoğlu, İstanbul Beyoğlu'ndaki bir parkta ölü olarak bulunuyordu. Yapılan incelemede yaşadığına dair son tahmin edilen kişinin ölüm haberi yedilerini yasa boğdu. Yıllar önce çekilen Çocuklar Duymasın'ın son rolü Sultan rolünde oynayan oyuncunun ani ölümü rol arkadaşı Pınar Altuğ'u derinden sarstı. Ölüm haberinin ardından Instagram hesabından Fettahoğlu'nun fotoğrafını yayınlayan Altuğ, "Ah be canım hiç oldu mu?" notunu yazdı.Usta oyuncu Seda Fettahoğlu'nun 4 gün önceki paylaşımına dikkat çekildi. Instagram hesabından güldüğü bir pozunu yayınlayan oyuncu "Yaşamı sev bedenini koru" notunu yazdı. Oyuncunun paylaşımına da izleyenlerin "Gülmek sana çok yakışıyor" yorumunu yazdığını görüldü.

Seda Fettahoğlu kimdir?
Seda Fettahoğlu, 1979 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Trabzon Anadolu Lisesi'ni 1997 yılında bitiren Seda Fettahoğlu, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden 2022'de mezun oldu. İngilizce bilen Seda Fettahoğlu, tiyatronun yanında seslendirme yapıyor. Fettahoğlu kariyeri boyunca İstanbul Şehir Tiyatroları'nda birçok maçta rol aldı.

Başarılı isim son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuklar Duymasın'ın kadrosuna dahil oldu. Seda Fettahoğlu'nun dizide canlandırdığı “Sultan” karakteri Haluk ve Meltem'in dünürü, Havuç'un ise kayınvalidesi olarak izleyicinin karşısına çıktı.

Mesleki Çalışmalar, Oynadığı veya Yönettiği Oyunlar:

“Soyadı 2010”, ”İşgal Altındaki Masallar” 2010, “Bakhalar” 2010, “Mefisto” 2009, “Numan Nokta Net” 2009, ”Sokak Kedileri” 2008, “Kırmızı Pazartesi” 2008, “ Ceza Kanunu” 2007, “Kanlı Nigar” 2006, “Çalıkuşu” 2004, ”Küçük Nasreddin” 2004, “Midas'ın Kulakları” 2003.

Bunlar da İlginizi Çekebilir