Çürüdüğü için çöpe attığınız domateslerin mucizevi faydaları var. Hatta ne kadar çürükse faydası o kadar artıyor. Sakın çöpe atmayın. Çünkü öğrendikten sonra çöpe attığınız her domates için çok üzüleceksiniz.
Günlük hayatımızda sıkça tükettiğimiz domatesler çürüdükten sonra çöpe atılıyor. Birçok kişi bunu yapıyor. Ancak çürük domatesleri değerlendirmenin de yolları var. Hem de tahmin bile edemeyeceğiniz yollar. Her şekilde faydası olan çürük domatesleri çöpe attıktan sonra kendinize kızacaksınız. Tazesi kadar faydası olan çürük domateslerin bu faydalarını kimse bilmiyordu. Küflenen ve çürüyen domatesler kesinlikle yenmemeli. Ancak farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. İşte çürük domateslerin faydaları...


Çürük domateslerin bozuk yerlerini keserek saçlarınızı çürük domatesle ovalayabilirsiniz. Bu sayede saçınızı koruyabilir ve saçınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.Öncelikle saçlarınızı yıkayın ve kurutun. Sonra çürük domatesleri saçlarınızın üzerinde ezin, domateslerin içindeki besin maddelerinin saç köklerine ulaşması için ellerinizle masaj yapın, 15 dakika sonra saçınızı suyla yıkayabilirsiniz. Ardından bir saç kremi kullanın. Domateslerdeki besin maddeleri, saçların kurumasını önler ve aynı saçınızı parlak hale getirebilir.

Buzdolabı uzun süre kullanıldıktan sonra içinde tuhaf kokular olacaktır. Bu kötü kokudan yine çürük domatesler sayesinde kurtulabilirsiniz.

Çürük domatesleri önce ezin, sonra domateslerin suyuna bir bez batırın ve buzdolabını silin. Yalnızca lekeleri değil, buzdolabındaki kötü kokuları da yok eder.

Çürük domateslerin içindeki asetik asit metal ile reaksiyona girer ve bıçak, çatal gibi metal kapları, tuvaletteki muslukları vb. temizlemek için kullanılabilir.
Çürük domatesleri temizlenecek eşyaların üzerine sürün ve yaklaşık on dakika bekletin. Sonrasında kağıt havluyla silin, suyla durulayın ve temiz bir bezle kurulayın.

Domatesleri küçük parçalar halinde doğrayın ve bir kaba koyun, içine biraz su dökün ve ıslatın, sonrasında bir örtü ile örtün ve mayalanmaya bırakın. Birkaç gün içinde organik gübre olacak.

Çiçek gübresi almak yerine çiçekleri sulamak için çürük domateslerden faydalanın. Kısa sürede çiçeklerinizin büyüdüğünü ve daha canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir