20 yaşındaki Cemile Hami, 2 yıl önce dini nikah kıyıp Hakim ile birlikte Mersin'e yerleşti. Bir süre sonra Hakim, genç kadına psikolojik ve fiziksel şiddet uygulamaya başladı. Bu sırada hamile de kalan Cemile, 2 ay önce darp sonucu bebeğini düşürdü.
Şiddete dayanamayan kadın, önceki hafta ağabeyinin evine geldi. Ağabeyi ise "O senin kocan. Onun yanına döneceksin. Burada kalamazsın" dedi. Kahreden olay ise dün sabah meydana geldi
Devamını okumak için görsele dokunun..
Mersin'de Celile Hami (20), dini nikahla birlikte yaşadığı Fadıl Hakim’in (25) psikolojik ve fiziksel ş-id-detinden kaçıp ağabeyi Muhammed Hami’nin (27) evine sığındı. Ağabeyi tarafından kabul edilmeyen Celile Hami, evin çatısındaki odunlukta yaşa-mı-na s-o-n verdi.Suriye’nin Halep kentinden 2014 yılında ailesiyle Türkiye’ye gelen Celile Hami, 2 sene önce Fadıl Hakim ile dini nikah kıyıp, Mersin’e yerleşti. Hakim, iddiaya göre bir süre sonra şiddetli geçimsizlik yaşadığı Celile Hami’ye psikolojik ve fiziksel şiddet uygulamaya başladı. Bu sırada hamile kalan Celile Hami, 2 ay önce Fadıl Hakim’in d-ar-betmesi sonucu b-e-beğini d-ü-şürdü. Fadıl Hakim’in şiddetine dayanamayan Celile Hami, önceki hafta ağabeyi Muhammed Hami’nin Yüreğir ilçesi, Gülbahçesi Mahallesi’ndeki evine geldi.

'O SENİN KOCAN'
Aldatmakla suçlanıp sürekli şiddet gördüğünü ağabeyine anlatan Celile Hami, Hakim’den kurtulmak ve yanlarında kalmak istediğini söyledi. Muhammed Hami ise "O senin kocan. Onun yanına döneceksin. Burada kalamazsın" dedi.
Dün sabah saatlerinde çamaşır sermek için 3 katlı binanın çatısına çıkan komşuları, Celile Hami’yi odunlukta c-a-n-sız halde buldu.
İhbar üzerine adrese gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, Celile Hami’nin hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekiplerinin olay yerindeki incelemesinin ardından Celile Hami’nin c-a-nsız b-e-deni, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir