Türkiye’nin en çok konuştuğu islami görünen fakat Chp ve p’kkyı destekleyen cemaat olan Süleymancılarda çok büyük bölünme ve çatlak gün yüzüne çıktı.. Görsele dokunarak haberin devamını açınız…
Süleymancılar cemaatinin önemli isimlerinden Hüsnü Yılmaz, grubun başındaki Alihan Kuriş ve ekibi için zehir zemberek sözler kullandı. Grubun içindeki siyasi çatlağı ortaya koyan ses kaydı ortaya çıktı.

2019 yılında Meral Akşener’i destekleme kararı alan, 14 Mayıs seçimlerinde ise Süleymancılar cemaatini Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye yönlendiren grubun lideri Alihan Kuriş’e karşı cemaatin önemli isimlerinden Hüsnü Yılmaz’ın zehir zemberek sözleri ortaya çıktı. Yukarıdaki videodan bu ses kaydını dinleyebilirsiniz.

CEMAAT İÇERİSİNDE SİYASİ ÇATLAK

Recep Tayyip Erdoğan nefretini körüklemeye çalışan Süleymancılar cemaatinin başındaki Alihan Kuriş ve ekibi, grubu Cumhurbaşkanı için çirkin sözler sarfeden bir yapıya dönüştürmüş durumda. Bu da cemaat içerisinde büyük ayrışma ve kavgalara neden oluyor.

Cemaatin önemli isimlerinden Hüsnü Yılmaz’ın ortaya çıkan ses kaydı, grubun içerisindeki ayrışma ve kavgayı gözler önüne seriyor. Yılmaz, grubun lideri Alihan Kuriş ve ekibi için de çok sert ifadeler kullanıyor.

İşte o ifadelerin bir kısmı:

“Alihan Kuriş denilen adam teşkilatı ne hale getirdi! Rus ga-vuruyla Amerikalı ga-vur birleşseydi kursları bu hale getiremezdi. Talebe yok, yardım yok. İşin en kötü tarafı P-K-K’nın ve 6 okun, Amerika ka-fir-lerinin de beraber olduğu, İngiliz ga-vur-u-nun planladığı yere alenen oy verdirtti. Geçmiş seçimlerdeki hatanın bin misli daha büyüğünü yaptı. Açıkça D-ec-cal işte meydanda.

P-K-K’ya, 6 oka mühür basacak kişide iman kalmaz müslüman olmaz. Nikahı da gider, dini de gider, kitabı da gider, Ebu Cehil’in yanında yerini alır Süleymancılar cemaatinde siyasi çatlak! Cemaatin önemli isimlerinden Hüsnü Yılmaz’dan Alihan Kuriş ve ekibine zehir zemberek sözler ile ilgili etiketler

Bunlar da İlginizi Çekebilir