Emekli Maaşlarına Zam Müjdesi: Temmuz'da %40 Zam Olabilir!
En düşük emekli maaşının 10 bin TL olmasıyla geçim sıkıntısı çeken emekliler, maaşlarında iyileştirme yapılmasını talep ediyor. Temmuz ayında maaşlarına yapılacak zam için enflasyon farkının yanında seyyanen zam ya da refah payı da bekleniyor.Detayı gorsele tklayın ve diğer sayfaya geçip okuyunuz
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Bu verilere göre emekli maaşlarına Temmuz ayında en az yüzde 20 zam yapılması bekleniyor.
Bazı uzmanlar ise refah payının da eklenmesiyle zam oranının yüzde 35-40'a kadar çıkabileceğini öngörüyor.
EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Emekli maaşlarına yüzde 40 zam yapılması halinde en düşük emekli maaşının 14 bin TL'ye ulaşacağı hesaplanıyor. 5 aylık enflasyon rakamı yüzde 22,72 olarak açıklanmıştı.
3 Temmuz'da açıklanacak olan Haziran ayı enflasyon rakamı ile birlikte memur ve emeklilere verilecek zam oranı netlik kazanacak.

EMEKLİ MAAŞLARINA REFAH PAYI EKLENECEK Mİ?

Emekli maaşlarına refah payının da eklenmesi gündemde. Refah payının da eklenmesi halinde emekli maaşlarında yüzde 35-40'a kadar zam yapılabileceği belirtiliyor.


EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Bu sene emekli ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram ikramiyelerinin 10-14 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını açıkladı.

EMEKLİLER MAAŞ ZAMMINI BEKLİYOR

Emekliler, enflasyon karşısında eriyen maaşlarının iyileştirilmesini ve Temmuz ayında yapılacak zammın yüksek olmasını bekliyor.
Refah payının da maaşlara eklenmesi emekliler için önemli bir umut ışığı oluşturuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir