Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce katıldığı bir televizyon programında gündeme dair merak edilen soruları cevapladı. Ayrıntılar Haberin Detayındadır… HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN GÖRSELE DO/KUNUNUZ..
Memleket Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce tv100 ekranında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen "Kesin olarak Millet İttifakı'na katılmayacak mısınız?" sorusuna "Benim için bitmiştir" şeklinde cevap verdi. Sadullah Ergin'in DEVA Partisi kontenjanından CHP listesinden aday gösterilmesine de tepki gösteren Muharrem İnce, "Cumhuriyetin kalbine hançer, Atatürk’ün Çankaya’sına hançer" dedi.

İşte Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları;

3 yıldır geziyorum. 4 Eylül 2020'de Memleket Hareketi'ni başlattım. Önümüzdeki seçimlerde 'cumhurbaşkanı olmak istiyorum' dedim. Sonra parti kurduk. Kuramazsınız dediler kurduk, örgütlenemezsiniz dediler örgütlendik, seçimlere giremezsiniz dediler girdik, yüzde 1 oy alırsınız dediler şimdi yüzde 7-8-10 demeye başladılar. Barajı geçemezsiniz diyorlardı, şimdi barajı da geçseniz oy bölersiniz diyorlar. İttifak görüşmeleri var, 13 kere toplandılar. Kılıçdaroğlu Milli Yol Partisi, HDP, Bağımsız Türkiye Partisi, Saadet'e, Davutoğlu, Babacan'a gitti. Baştan kazanacak aday dediler, Akşener 'sen kazanamazsın' dedi masadan kalktı, tekrar oturdu. Bir sürü olaylar oldu. Kimse bizimle iletişime geçmedi. Ne oldu? Ben imza toplamaya başladım. Toplayamazsın dediler topladık, bu sefer AK Partililer yardım etti dediler. İftiranın ardı arkası kesilmiyor. İmzayı topladıktan sonra kuralar çekilecek. Kuraya 24 saat kalmış, Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi'ne geldi. Sandık güvenliği, trolleri konuştuk. CHP'deki troller saldırıyor, ayıp oluyor. Birbirimize lazımız dedim. 2. tura siz mi kalırsınız ben mi bilemem dedim.

"HİÇBİR ART NİYETİM YOKTU"
(Kılıçdaroğlu'na 'Hoş geldiniz, güle güle...' demesi) Bunda bir kasıt yok. Hiçbir art niyetim yoktu. Hatta Engin Altay beni aramıştı 'Kemal Bey'in kırgınlığı varsa kendisini arayayım' dedim 'yok' dedi.

"BİZ İLKELER İTTİFAKI KURABİLİRDİK"
4 partiden 77 kişi CHP'den aday oldu. Bu menfaat ittifakı. Biz ilkeler ittifakı kurabilirdik, gerek yoktu bu kadar ayrıntıya. CHP, İYİ Parti, Memleket Partisi üçümüz beraber oturalım ‘Atatürk, terörle mücadele, cumhuriyet, laiklik, çağdaş eğitim, sığınmacıları göndereceğiz diyelim’ dedim. Ben bunu basına söyledim.

"CHP LİSTESİNİ GÖRÜNCE İÇİM SIZLIYOR"
Gerek yok bu kadar cumhurbaşkanı yardımcılığı, bakanlık, milletvekili dağıtmaya. CHP listesini görünce içim sızlıyor.

MUHALEFETTEN TEKLİF GELDİ Mİ?
Teklifler menfaat ittifakı doğrultusunda geldi

MİLLET İTTİFAKI'NA ÇAĞRI YAPTI
Millet İttifakı'na şunu öneriyorum, iktidardan kurtulmamız lazım. Bu seçimin ikinci tura kalacağı belli, gelin birbirimizi incitmeyelim. İncitmezsek oyları diğer tarafı aktarmak kolay olur. Kamplaştırırsak, kutuplaştırırsak zor olur. Ben ısrarla barış eli uzatıyorum.

ERBAKAN'IN SÖZLERİNE CEVAP
(Fatih Erbakan ‘Muharrem Bey’in Millet İttifakı’na katılmaması seçimi ya ikinci tura bırakır ya da bizim kazanmamıza neden olur’ diyor. Hamza Dağ da ‘Yüzde 10 civarı oyu var Muharrem Bey’in’ diyor.) Ben aday olmazsam Erdoğan’ın kazanma şansı fazla.

"SEÇİM İKİNCİ TURA KALDIĞINDA ALIRIM"
Seçim ikinci tura kaldı, kaçarı yok. Şu 35 günü iyi değerlendirirsem ben kalacağım, ikinci tura, ikinci tura kaldığımda da seçimi alacağım. Sokakta bunu görüyorum.

SADULLAH ERGİN'E SERT TEPKİ
Sadullah Ergin Çankaya’dan aday, Atatürk’ün Çankaya’sına hançer. Sadullah Ergin kim? Sadullah Ergin, yargı FETÖ’ye teslim edilirken Adalet Bakanı, Silivri'de komutanlara kumpas kurulurken, Balyoz, Ergenekon davasında yargıyı FETÖ’ye teslim eden bakan. Utanma da kalmamış artık. Şimdi milletvekili yapıyorlar Sadullah Ergin'i... Seçilirse geçmişe dönük hesap sorulurken Ergin'den sorulacak mı?

(Dünyanın konuştuğu teknolojileri Türkiye’ye getirecek kadronuz var mı?) Depremden 2-3 sene önce en önemli beka sorununun bu olduğunu söyledim. Bunu falcılara mı sordum? Demek ki yanımda kadrolar var. Bunlar olmasa ben bu hazırlıkları nasıl yaparım?

13 bakan atayacağım. 40 kişilik bir 40’lar Meclis’i oluşturacağım, her görüşten insan olacak. Maaşı olmayacak, onların oy hakkı olmayacak, görüş bildirecekler. Ben onların görüşlerini dinleyeceğim.

EMİNE ÜLKE TARHAN'A TEKLİF GÖTÜRMEDİM
Emine Ülke Tarhan'ı davet ettiniz mi sorusuna, 'Hayır etmedim, Emine hanım siyaseti bıraktı' şeklinde cevap verdi.

Sırrı Sakık ile hiç bir yerde görüşmedim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir