Güncel kasabaya
Uzun yıllardır ekranlarda olan Kim Milyoner Olmak İster, ilginç soruları ve yarışmacıları ile sık sık gündem oluyor. Koç Üniversitesi'nde okuduğunu söyleyen yarışmacının ilk soruya verdiği cevap herkesi şaşkına çevirdi. Kenan İmirzalıoğlu sorunun cevabını açıklamak zorunda kaldı.
Kim Milyoner Olmak İster Yarışması'nda çok kolay sorulara yanlış cevap vererek tarihe geçen yarışmacılar, her zaman olduğu gibi yine sosyal medyada gündem oldu. Kullanıcıların diline düşen bu yarışmacılar kimi zaman linç edildi kimi zamansa dalga konusu oldu. Bunlara son olarak hepsinden daha ilginç bir şey eklendi. Sorulan soruyu anlamayan yarışmacı için Kenan İmirzalıoğlu devreye girdi. Koç Üniverisitesi'nde okuyan kadına doğru cevabı anlatmaya çalıştı. İşte o anlar...
ODTÜ'lü gencin bilemediği soru arkadaşlarını utandırdı
Bilemeyince yanında gelen arkadaşları utançtan yüzünü kapattı.
Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında şaşkına çeviren anlar. Koç Üniversitesi’nde Ekonomi okuyan Elif Lara Soğancı'nın ilk sorusu "Bulunduğu yerde, orada yaşayanları rahatsız etme pahasına sürekli kalıp yerleşen biri ne yapmış olur?" oldu. Genç kadın soruya ''Pastalanmış'' yanıtını verdi. Tabii stüdyodakiler ve ekran başındaki izleyiciler bu yanıt karşısında dumura uğradı.Doğru yanıtın ''Çöreklenmiş'' olduğunu öğrenen Soğancı hayrete düştü. ''Bilmiyorum'' yanıtını veren genç yarışmacı yanıtı İmirzalıoğlu açıkladı.
ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster'e katılan Dilara Tayfun, 5 bin TL değerindeki soru karşısında yaşadıkları ile sosyal medyada gündem oldu. Yarışmacı soruya 25 yanıtını verince sosyal medyada gündem oldu. Kenan İmirzalıoğlu ise sorunun içinde bulunan yanıtı (5) tane tane elleriyle göstererek anlattı. Yarışmacı, yarışmadan 2 bin TL alarak ayrıldı.
Yarışmaya katılan Hasan Açar, uzaya börek yolladığını söyledi. Guiness Rekorlar Kitabı'na girdiğini belirten yarışmacı, 21 günde balonun geldiğini ve hazırladıkları böreği uzaya nasıl yolladıklarını anlattı.
Yarışmacının arkadaşı Açar'a destek için geldi ve sanki yarışmacının eleneceği soruyu hissedercesine yarışma öncesi, "Çocukluğundan itibaren çalıştığı için bence şansı var ama özellikle bu sesli sorularda biraz sıkıntı çekeceğini düşünüyorum. Çünkü çalışmaktan eğlenmeye fırsat bulamadı. Şarkı, türküden anlamaz" ifadelerini kullandı.
Kim Milyoner Olmak İster'in İngiltere'de ITV adlı kanalda yayınlanan versiyonunda Maria King adlı bir yarışmacı yarışmayla ilgili küçük bir sırrı ağzından kaçırdı. Yarışma sonuna gelince duyulan ses için "bunun ne anlama geldiğini biliyorsun değil mi" diyen sunucu yarışmacının gafına uğradı. Yarışmacı heyecanla "Gidip üstümü değiştirmem gerekecek" diye cevap verdi. Maria yaptığı hatayı fark ederek "Bunu söylememem gerekiyordu, değil mi?" diye ekledi.
Ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun sunuculuğunu üstlendiği Kim Milyoner Olmak İster'de "Başrolünde Şener Şen'in olduğu 'Selamsızlar Bandosu' adlı filmin hikâyesinin geçtiği kurgusal kasabanın adı nedir?" sorusu Milyoner'e damga vurdu. Sorusunun cevabını bilemeyen yarışmacı seyirci jokerini kullandı ve elendi. Seyircilerin yönlendirdiği yanlış cevapla elenen genç kadın sosyal medyada gündem olurken, bazı takipçiler seyirci jokeri hakkında yarışmayı sorumlu buldu. Elenen yarışmacıya da haksızlık yapıldığını belirtti.
Cumali, 19 yaşında ailesine Şam Üniversitesi'nde Arkeolojiyle ilgili bir sempozyuma katılacağını söyleyerek seyahate çıktı. 3 aylık bir seyahat planı yapan Cumali, otostop yaparak yolculuk yapmayı düşündü. Lübnan'dan çıkıp Ürdün'e geçtiği sırada bir uyuşturucu mafyası aracına bindiğini söyledi. 6 aydır polis ekiplerinin bu mafyayla ilgili istihbarat çalışmaları yaptığını belirten Cumali, operasyonda gözaltına alındığını anlattı. 2 gün boyunca nezarethanede kalan Cumali'nin başına gelenler serbest bırakılınca da bitmedi. Polislerin serbest bırakmasının ardından bu sefer de mafya üyeleri tarafından kaçırıldığını anlattı. Yarışmacının bu hikayesi kısa sürede viral oldu.
Bu basit soruyu yanlış bilen yarışmacı gündem oldu.
Joker kullanmasına rağmen soruyu yapamayan yarışmacı sosyal medyanın diline düştü.
"Bir futbol maçının sonucuna dair gerçekleşebilecek kaç ihtimal vardır?"
Uçan Top sorusuna verilemeyen cevap viral oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir