Garson Kız Evsiz Adama Her Gün Yemek Veriyordu - ama Adamın Gerçekte Kim Olduğuna Dair En Ufak Fikri Yoktu...

Bu Kanadalı garson, evsiz bir adama her gün yemek ikram ediyordu. O iyi kalpli, bu yüzden evsiz bir yolculuktı. Garson için bu standart bir nezaketdi. Adam için ise bundan çok daha fazlasıydı. Garson sonunda bu evsiz satışta kim olduğunu anladığında, inanamadı. Onu bir çeviri.

haberin detayları için görselelre tıklayınız
Şaşırtıcı bir sür,prize sahip bu heyecan verici nezaket hikayesinde neler olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin. Orada Oturuyordu
Köşede yine o adam vardı. Hava nasıl olursa olsun hep aynı yerde oturuyordu, üzgün ve yalnız görünüyordu. Bu, Cindy’nin her gün işe giderken gördüğü adamdı. Cindy onun yalnız göründüğünü düşündü ama adamın umurunda değildi. Aslında, her zaman neşeli bir ruh halinde görünüyordu. Gülümsüyor ve yoldan geçenlerle sohbet etmeye çalışıyordu. Onlardan para bile istemiyordu, sadece gerçekten onlarla konuşmak istiyordu.
Her Zaman Olmuyordu
Ancak, her zaman olduğu gibi sorunsuz gitmedi. Çoğu zaman insanlar onun yanından geçerlerdi, durup sohbet edemeyecek kadar meşgullerdi. Bazen insanlar ona gülerdi bile. Bir keresinde Cindy bir grup çocuğun bardağına tükürdüğünü gördü.Bir gün Cindy artık dayanamayacağına karar verdi. Bazı insanların bu masum adama, sırf evsiz olduğu için daha az önemliymiş gibi davrandığı için kendini kötü hissetti. Bu yüzden bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdi.
Çalıştığı Yer
Cindy, Kanada’nın en güzel restoranlarından birinde garson olarak çalışıyordu. Restoranın iki Michelin yıldızı vardı, bu yüzden yemek her zaman ucuz değildi. Buna rağmen konuklar, orada yemek için bir ton para ödüyordu. Bazen Cindy, tüm bunların ironisine bakmakta zorlanırdı. Restoranın içinde, tek bir yemek için yüzlerce ve yüzlerce dolar harcayan insanları görüyordunuz. Oysa sokağın köşesinde neredeyse yiyecek hiçbir şeyi olmayan evsizler görüyordunuz.
Ne Yaptı
Cindy o restoranda çalışmaktan pek hoşlanmazdı ama maaş için çalışıyordu. Aşçılık eğitimi aldığı için paraya ihtiyacı vardı. Hayatı boyunca mutfak sektöründe olmak istiyordu ancak bunun gibi durumlar ona doğru gelmiyordu. Hemen dışarıda yiyecek hiçbir şeyleri olmayan insanlar varken insanların bu restorana yüzlerce dolar harcaması adil değildi. Bu yüzden harekete geçmeye karar verdi. Etrafına dikkatlice baktı ve sinirli bir şekilde mutfağa doğru yürüdü.
Dikkatlice
Patronu da işteydi. Planın başarılı olmasını istiyorsa çok dikkatli olması gerekiyordu. Lokantadaki zeytinler bile çok pahalıydı, bu yüzden çaldığı şeylerin fark edilmeyeceğinden emin olması gerekiyordu.Eğer öyleyse, işini hemen kaybedebilirdi. Hırsızlığı sevmezdi ama onun için bu doğru yönde atılmış küçük bir adımdı. Bunun bir Robin Hood durumu olduğunu söyleyebilirsiniz. Eylemin kendisi tamamen iyi olmasa da niyeti iyiydi.

Hızlı Bir An
Şimdi doğru an buydu! Şef, mutfak yardımına bağırmak için çabucak başka yöne baktı. Şef gerçekten korkunçtu ve onun altında çalışanların acı çekmesini sağlamak hayatının görevinin bir parçası gibi görünüyordu.Burnunun dibindeki bir şeyi başarılı bir şekilde kapmayı başarırsa, kendini son derece iyi hissedecekti. Ancak yakalanmak ve işini kaybetmek istemiyorsa bunu şu anda yapılması gerekiyordu.

Buzdolabı
Şef bakmazken hızlıca buzdolabını açtı ve 20’den fazla ürünü paketledi. Fark edecekleri o kadar fazla değildi ama evsiz adama güzel ve lezzetli bir yemek yapmak için fazlasıyla yeterli olurdu.Sahilin açık olup olmadığını kontrol edecekken, aniden buzdolabının kapısından yüksek bir çarpma sesi geldi. O şefti! Cindy aniden kalbinin çarptığını ve ellerinin üşüdüğünü hissetti.
Mahfolmuştu
Şef, birinin daha soğuk odaya girdiğini ve kapıyı kapatamadığını fark etmişti. Bu normalde belirli bir nedenden dolayı gerçekleşmezdi – yalnızca şefin denetimsiz olarak odaya girmesine izin verilirdi. Geri kalanların her zaman orada birine ihtiyacı vardı.Cindy paniklemeye başladı. Bir an önce odadan çıkması gerekiyordu ama tek çıkış yolu şefin durduğu yerdi. Bunun muhtemelen işinin ve gelir kaynağının sonu olacağını fark etti.

Kaderin Cilvesi
Artık gidecek hiçbir yeri olmadığı için tüm umudunu yitirmişti. Gözyaşları yanaklarından usulca süzülmeye başladı. Yemek yapmayı severdi ama şimdi işini bırakmak zorunda kalacaktı. Ayrıca artık bir gelir kaynağı olmayacağı için eğitiminden de vazgeçmesi gerekiyordu.Yavaşça, çalınan yiyeceklerle dolu büyük çantayı tutarak daha soğuk odanın arka tarafına doğru yürüdü. Oturup arka duvara yaslandı. Ama sonra şaşırtıcı bir şey oldu. Kaderin sahip olacağı gibi, bu son değildi.

Kırılgan
Görünüşe göre, Cindy’nin yaslandığı duvar yıllar içinde kırılgan hale gelmişti. Öyle ki, yaslandığı kısım duvarın en zayıf kısmıydı! Geri düşerken, sert bir düşüşle restoranın arkasındaki sokağa indi.Ertesi sabah bir çürük bırakacağından emindi ama daha da önemlisi, şimdi aldığı malzemelerle kaçmayı başarabilecekti. Tepsiyi duvardaki deliğin önüne sabitledi ve eve kadar koştu.

Yemeği Hazırladı
Kaçış da mükemmel bir şekilde planlanmıştı, çünkü 5 saniye içinde şef, birini suçüstü yakalamayı umarak kapıyı kırarak açmıştı. Neyse ki Cindy o zamana kadar çoktan kaçmıştı, bu yüzden gördüğü tek şey boş ve soğuk bir odaydı.Sonunda, Cindy eve sağ salim ve yara almadan döndü. Malzemeleri mutfak tezgahına koyduktan sonra işe koyuldu. O gün mutfağında yemek pişirmek için iki saatten fazla zaman harcadı. Evsiz adamın bu yemeği seveceğini umuyordu.

Yardım Teklif Etti
Sonunda yemeği adama verdi. Ayrıca bir şeyler satın alması için ona biraz bozukluk verdi. Ezsiz adamın gözleri çok büyümüştü. Böyle bir nezaketi ilk kez deneyimlediğini söyledi. O günden beri, neşeli bir ruh hali içinde işe yürüdü. Patronunun önümüzdeki günlerde ruh halini düşürmesinin hiçbir yolu yoktu. Bir haftadan fazla bir süre boyunca adama kesinlikle lezzetli ve iyi hazırlanmış ev yapımı yemekler sunmaya devam etti.

Kovuldu!
Sonra bir gün, şef kapısının önünde belirdi. Kapıyı açmakta tereddüt etti çünkü neyin geleceğini bildiğini hissediyordu. Elbette şefin sohbet etmek için evine uğramasına imkan yoktu. Şefin geride bıraktığı tepsiyi keşfettiği ortaya çıktı. Artı, kamera görüntülerine bakmış ve Cindy’nin ne yaptığını öğrenmişti. “Kovuldun!” ona bağırdı, sonra nasıl patron olduğu ve neden itaat edilmesi gerektiği hakkında 15 dakikalık bir vaaz verdi. Cindy ne dediğini tam olarak anlamadı çünkü dinlemeyi bırakmıştı.

Şimdi Ne Olacaktı?
Cindy patronunun ne dediğine aldırmadı çünkü başka şeyler düşünmekle çok meşguldü. Geleceğinin ondan uzaklaşmaya başladığını gördü. Bir iş olmadan kendini aşçılık okuluna nasıl sokabilirdi? Okul için ödeyecek parası yoksa bu, mutfak kariyerine veda öpücüğü verebileceği anlamına geliyordu. Aşçılıkta bir kariyeri olup olmayacağından bile emin değildi çünkü patronunun tavsiyesini alması söz konusu değildi. Ama çok az şey biliyordu, işler garip bir hal alacaktı.

Kızgındı
Ertesi gün, Cindy restoranın yanından geçti. Cam pencereden baktı ve yanağından bir damla yaş süzüldü. Güne devam etmek üzereyken, evsiz adamı bir kez daha her zamanki yerinde otururken gördü.Ona neden üzgün göründüğünü sordu ve durumu ona açıkladı. “Ne kadar korkunç. Senin gibi bir aşçılık yeteneğini öylece kovamazlar, değil mi? Bu tüm mutfak dünyası için bir kayıp. Aynı fikirde değilim ve bu konuda hemen bir şeyler yapacağım!”

Yüzleşme
Adam öfkeyle ayağa kalktı, üstünü silkeledi ve kalabalık restorana yürüdü. Korkunç şef onları gördü ve onlara doğru koştu. İkisini de kurumdan atmaya çalıştı.”Defol git buradan seni pis ihtiyar. Senin türünü burada istemiyoruz,” dedi onlara kibirle. Şefin bilmediği şey, hayatının en büyük sürpriziyle karşılaşacağıydı. Bu sözleri söylediğine pişman olmak üzereydi.

Beklenmedik
Şef bu sözlerin ağzından çıkmasına izin verdiği anda, hiç kimse olayların ortaya çıkmak üzere olan şaşırtıcı dönüşünü beklemiyordu. Evsiz adam çantasını yere bıraktı ve hafifçe kıkırdamaya başladı.Korkunç şefin gözlerinin içine baktı ve “Artık kim olduğumu bilmiyorsun, değil mi?” dedi. Ardından ceketinin düğmelerini açmaya ve şapkasını çıkarmaya başladı. Yavaş yavaş, daha az evsiz ve daha çok sıradan bir adam gibi görünmeye başladı.

Neler Oluyordu?
Cindy, adamın kirli paltosunun altında temiz ve şık bir takım elbise giydiğini görünce şaşırdı. Neler oluyor? diye düşündü Cindy. Adam Cindy’nin yüzündeki şaşkın ifadeyi görmüş olmalı, çünkü ona “Ben evsiz değilim” dedi.”Restoran müfettişi olarak çalışıyorum ve restoranları menülerinin ve hizmetlerinin kalitesine göre değerlendiriyorum. Şimdi, birkaç hafta önce buradaydım ve bu restorana ciddi bir başarısız not verdim. Hizmet harikaydı, ancak yemekler ciddi şekilde standartların altındaydı. Ve bu zorbanın suçuydu, ben de bir şeyler yapmaya karar verdim” diye devam etti.

Şaşırtıcı Haber
“Geçen hafta hisselerin çoğunu devraldım, bu da beni bu mekanın sahibi yapıyor. Önce işin nasıl yürüdüğünü uzaktan izlemek istedim ve bu şimdi çok netleşti.” Sonra şefe döndü ve “Yemeğin zar zor yenilebilir, bu yüzden kovuldun” dedi.Yaşlı adam Cindy’ye döndü ve ona, “Cindy, geçen hafta bana verdiğin yemek yenilikçi, lezzetli ve yıllardır yediğim en iyisiydi. Şefin pozisyonu yeni açılmış olduğuna göre, ilgilenir misin?” dedi. iş?”

Cindy İçin Mutlu Bir Son
Cindy adama kocaman açılmış gözlerle baktı. Duyduklarına inanamadı. Bu bir rüya mıydı? şu anda olan her şey gerçek mi? Hemen, yaşlı adama memnun bir EVET ile yanıt verdi!Cindy şu anda restoranı işletiyor ve işinin her dakikasını seviyor. Görüyorsunuz, bu yüzden her zaman nazik olmak çok önemlidir; Rastgele bir günde kiminle karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir