Esenyurt'ta yaşanan olayda Murat Özer, Tarık Özerbay, Azat Özerbay ve Samet Özerbay isimli şüpheliler, girdikleri tekel bayinde yaptıkları Türkiye'nin en çok konuşulan gündemi olmuştu. Yayınlanan videolardan sonra sosyal medya ayağa kalkmıştı
Şüphelilerden biri yakalandı ve sebep belli oldu
Diğer sayfada tüm detayları geçiş yaparak okuyunuz
Esenyurt'ta yaşanan olayda Murat Özer, Tarık Özerbay, Azat Özerbay ve Samet Özerbay isimli şüpheliler, girdikleri tekel bayinde 3 gence kurşun yağdırdı. Batuhan Bayındır, Yunus Emre Erzen hayatını kaybederken Yusuf Erzen ağır yaralandı. Korkunç olay ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Türkiye, İstanbul Esenyurt'ta yaşanan vahşete kilitlendi. Kan donduran vahşet önceki gece saat 23.30 sıralarında Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerindeki tekel bayiinde meydana geldi.

Murat Özer, Tarık Özerbay, Azat Özerbay ve Samet Özerbay, cadde üzerindeki tekel bayine girdi. İçeride bulunan Batuhan Bayındır, Yunus Emre Erzen ve Yusuf Erzen ile tartıştıktan sonra ortam bir anda gerildi.
LÜKS CİPLE KAÇTILAR
Bir anda büyüyen kavgada 4 kişi, içeride bulunan gençlere kurşun yağdırdıktan sonra lüks siyah ciplerine atlayarak izini kaybettirdi. Yunus Emre Erzen ile Batuhan Bayındır hayatını kaybetti. Yaralı kurtulan Yusuf Erzen ise tedavisinin sürdüğü belirtildi.

ONLARCA KOVAN BULUNDU
Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre, kan donduran cinayetle ilgili başlatılan soruşturmada, elde edilen detaylar şoke etti. Buna göre polis ekiplerinin yaptığı soruşturmada olay yerinde 12 kovan bulunurken, tekel bayisinde ise 1 pompalı tüfek, 2 tabanca 50 mermi ele geçirilirdi. Korkunç cinayet ile ilgili yeni görüntüler de ele geçirildi.
YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI
Öyle ki Yunus Emre Erzen'in oturduğu bölümde bulunan güvenlik kameraları korkunç olayı dakika dakika kaydetti.

Görüntülerde Murat Özer'in Yunus Emre Erzen'in kafasında şişe kırdığı, daha sonra Azat Özerbay'ın da yanına giderek Erzen'i darp ettiği gözlendi.

HEPSİNE KURŞUN YAĞDIRDI

Azat Özerbay daha sonra yanına çağırdığı babası Tarık Özarbay'ın önce Yunus Emre Erzen'e ardından Yusuf Erzen ile Batuhan Bayındır'a kurşun yağdırdığı anlar, tüyler ürpertti.

İŞTE HUSUMETİN NEDENİ
Gündemi sarsan olayın nedeni ise iddiaya göre alacak verecek meselesiydi.
Buna göre tekel sahibinin Cantürk Erzen'in büyük oğlu Mermet Erzen daha önce Ağrı ili Sıpki Aşireti üyesi olan saldırganlardan birini bacağından vurdu. Olayın unutulması için kan parası adı altında 500 bin lira ödenirken, genç çocuk ise tutuklandı. Bunun üzerine aileler arasında husumet sona erdi.
KÜFÜRLÜ PAYLAŞIM YÜZÜNDEN...

Ardından iki aile arasında ticaret yapıldı. Aynı zamanda PVC işi yapan tekel sahibinin borcunu ödememesi ise yeniden gerginliğe yol açtı. Saldırganlar, alacaklı oldukları baba Cantürk Erzen'den borcun ödenmesini istedi. Paralarını alamayınca konuyu mahkemeye taşıyan zanlılar, icra takibi başlattı. Bu durum karşısında öfkelenen Cantürk Erzen, sosyal medyadan 'Boğazınıza dursun' şeklinde küfürlü bir durum paylaştı.

Duruma sinirlenen baba Cantürk Erzen'in sosyal medyadan küfürlü paylaşım yapması üzerine şüpheliler tekel bayisine gitti. Cantürk Erzen'i bulmak için tekel bayiine gelen silahlı saldırganlar, Yusuf Erzen, Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır'ı gördü.

Erzen kardeşlerden babalarını çağırmalarını isteyen saldırganlar, daha sonra çıkan arbedede ortalığı savaş alanına çevirdi. Yaşanan tartışma sonucu silahlar çekildi, 2 genç hayatını kaybetti.

Kısa sürede yakalanan saldırganlardan Murat Özer, adliyeye sevk edildi. Olay sırasında bacağından vurulan Murat Özer'in yürümekte zorluk çektiği gözlendi.
YAKALANMAMAK İÇİN TIRAŞ OLMUŞ

Operasyonun detaylarını Twitter hesabından paylaşan Ali Yerlikaya, olaya ilişkin tüm şüphelilerin yakalandığını belirtti. Bakan Yerlikaya'nın paylaşımında yer verdiği videodaki bir ayrıntı dikkatlerden kaçmadı. Videoda, tekel bayisinde iki kişiye kurşun yağdıran T.Ö.'nün yakalanmamak için kılık değiştirerek saç-sakal tıraşı olduğu görüldü.

HUSUMET ESKİYE DAYANIYOR

Bu arada, şüphelilerle iş yeri sahipleri arasında daha önce husumet bulunduğu öğrenildi. Olayda hayatını kaybeden Yunus Emre Erzen'in babasının sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım üzerine şüphelilerin iş yerine gelerek maktul Erzen'den babasını sordukları ve tartışmanın bunun üzerine çıktığı belirtildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir