Güncel 3 TL BİRDEN
Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Ekonominin geldiği noktaya dikkat çeken Demirtaş, şu ifadeleri kullandı;
Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Ekonominin geldiği noktaya dikkat çeken Demirtaş, şu ifadeleri kullandı;

*Dolar'ın suni olarak baskılandığını ülkede bilmeyen kalmadı. İhracatçı bu suni baskılamadan dolayı rahatsız.
*Dolar/TL 1.5 seviyesinden saçma sapan Yanlış ekonomi politikası ile 13-15'lere çıkınca Enflasyon tetiklendi. Çalışan maliyetleri, hammadde maliyetleri fırladı.
“ŞU AN BIRAKILSA 24-25'Lİ SEVİYELERE GELECEK”

*Şimdi ise 19 seviyesinde suni olarak tutulmaya çalışılıyor. Halbuki şu an bırakılsa 24-25'li seviyelere gelecek. Çünkü İhracatçının malını rahat satabileceği yer burası.

*Cin bir kere şişeden çıktı. Şişenin ağzını elinizle kapatmayın. Elinizi yırtıp geçecek. Yapmanız gereken şey: MB bağımsızlığı Liyakatli Yöneticilerle Yönetmekti.
*Bunları 183629263936193739 kere yazdım. 10 yıl boyunca yazdım. Dinlemediniz. Sonuç ortada.

*Elinizi şişenin üstüne koyunca şişenin içinde yarattığınız kimyevi reaksiyonu geri çeviremezsiniz…

1000 TL'LİK BANKNOT LAZIM

*Yeni Banknot çıkarılması lazım. Bakkala bile giderken yanımızda bir avuç dolusu para taşımamız gerekiyor. 500 ve 1000 TL’lik banknotları çıkarın. Olan oldu …
14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken, muhalefetin kazanması durumunda Merkez Bankası’nın (TCMB) başına kimin atanacağı da merak ediliyor.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, TCMB Başkanlığı’na Prof. Dr. Hakan Kara’yı önerdi.

Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bana soruluyor, Merkez Bankası Başkanı kim olmalı diye. Net yanıtım var: Merkez Bankası Başkanımız, Prof. Dr. Hakan Kara olmalı. Bu konuda çok netim. Hakan alanında uzman, tam liyakatli, Kurumu çok iyi biliyor ve tam bir beyefendi.” ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir