Büyükşen cinayetinde kan donduran detay! Yaptığı büyü mahkeme heyetini şoke etti savcı bu işin peşini bırakmaz

Müge Anlı'ya konu olan Büyükşen cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı. Suçlu Esra Taş'ın telefon görüşmelerini duyan hakim ve savcı şoke oldu. İşte detaylar...
Geçtiğimiz senelerde Müge Anlı'ya konu olan Büyükşen cinayeti herkesi sarsmıştı. 3 Eylül 2018 yılında akşam saatleri sırasında eve giren kar maskeli bir kişinin Necla ve Metin Büyükşen'i öldürmesi gündemi sarsmıştı. O sırada evde bulunan küçük kardeş Büşra ölü taklidi yaparak elinden kurtulduğunu söylemişti. İlk başta kardeşlerden Büşra ve abi Uğur Büyükşen'le eşi şüpheli olarak bulunmuştu. Olayın aile arasındaki mehir kavgasından çıktığı öne sürülse de gerçek ortaya çıktı.

Bir aile dramı yaşandı
Meğerse gerçek Esra Taş ile ilgiliymiş. Büyükşen'in komşuları olan Esra Taş iddialara göre sevgilisi ile ayrılınca onun ailesini öldürtmesi için bir kiralık katil tutmuştu. Katil evleri karıştırıp yanlışlıkla Necla ve Metin Büyükşen'i öldürmüştü. Ortaya çıkan gerçekle Esra Taş ve katil Abdullah Başdemir hapse atılmıştı. Bugün görülen davada Taş'la ilgili kan donduran bir detay ortaya çıktı.
Sevgilisine kızıp anne M.K. ve baba M.K'yı öldürmeye çalışan Esra Taş, bir aileyi dağıttı.
Adresleri karıştıran katil hiç suçu olmayan Necla ve Metin Byükşen çiftini öldürmüştü.
Olay günü ile ilgili ifade veren Taş; "Saat 20.00'den bir-iki saat sonra Abdullah Başdemir, benim sırtımı sıvazladı. 'Sen rahat ol, o ismi hallettim. Ben öldürttüm. Bu saate kadar sahipsizmişsin. Bundan sonra ben varım' dedi. Bunu kimi kastederek söylediğini bilmiyorum. Ben ona 'Sen aslansın, yaparsın' açıklamasında bulundu.
Bugün yeniden görülen Büyükşen davasında Mahkeme heyeti 305 sayfadan oluşan gerekçeli kararını açıkladı.
Kararda, Abdullah Başdemir'in Esra Taş'a yönelik, "Artık seni tehdit edemezler, adamlarımı gönderdim, için rahat olsun ben onları öldürttüm" şeklinde ifadelere yer verilirken, "Ertuğrul'un bu olayı Esra ve Abdullah'ın azmettirmesi sonucu gerçekleştirdiği, dosya içeriğinde yer alan iletişimin tespiti kayıtlarından anlaşılacağı üzere sanıklar Esra ve Abdullah'ın hayatın olağan akışına uymayacak şekilde tedirgin hareketler ve konuşmalar yaptıkları, bizzat olayı gerçekleştirdiklerine dair konuşmalar olmasa da araştırılmalarını bu öldürme olayı ile ilişkilendirmeleri, bu minvalde araştırma ve konuşma yapmalarının da hayatın olağan akışına uymadığı, tanık Hatice'nin aşamalarda değişmeyecek şekilde olay günü akşamı, sanıklar Abdullah ve Esra arasında Abdullah'ın Esra'ya hitaben Hüseyin'in ailesini kastederek 'Artık seni tehdit edemezler, adamlarımı gönderdim, için rahat olsun ben onları öldürttüm' şeklinde sözler söylediği, Esra'nın da buna karşılık olarak sanık Abdullah'a şaka yollu 'sen aslansın yaparsın' dediği" ifadelerine yer verildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir