Ayaklarınızı Bu Suda Bekleterek Vücudunuzu Birçok Zararlıdan Arındırabileceğinizi Biliyor Muydunuz?
Ayak detoksu ile vücuttan zehirli toksinleri atmak: Ayak detoksu ile belli bir vakit eksperler doğrultusundan verdiği yiyecek ve içecekleri kullanmak mecburiyetinde kalmadan bedeninuzda biriken zararlı sıvıları atma yoluna denir. Hem de ayak detoksu yapan şahıslar doğrultusundan en itimat edilir ve süratli çözüm olarak da tercih sebebidir.
Yapılan incelemeler sonucunda eksperler, ayaklarımızın direk bedenin mühim sistemlerine ve organlarına bağlanan natural enerji bölgelerine sahip olduğunu söylüyor. Bu, vücudumuzun, ayaklar ya da aynısı bölgeler yolu ile toksinlerden de temizlenebileceği manasına geliyor.
Detoks banyoları size kendinizi daha iyi ve sıhhatli hissettiren bakımlardır. Yorgun ayaklarınızın daha iyi görünmesi ve iyi hissetmeniz amacıyla muazzam derecede etkili olduğunu göreceksiniz. Sıcak bir banyo kadar size kendinizi iyi hissettiren bir şey yoktur.
Gündelik hayatın ihtiyaçları sizi yorgun düşürebilir. Yatmadan evvelce ılık bir banyo gibisi yoktur. Tarifler kolay natural ve sıhhatli bir şekilde vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Gelelim yöntemlerimize;
1- İyonik Ayak Banyosu :

Bu yöntem, kuvvetli bir kimyasal tepki meydana getirmek amacıyla elektrik akımı kullanılmasına benzer. Tuz iltihap engelleyici vazifiyeti görürken, ılık su gözeneklerini açar.

Banyo sırasında iyonlar ayağa emilir ve bütün bedenin zehrinin giderilmesini sağlar. Tuz koyu duruma gelirse, bu tekniğin çalıştığı manasına gelir.MALZEMELER

– 1 su bardağı deniz tuzu
– 1 bardak banyo tuzu (epsom tuzu)
– 2 bardak kabartma tozu
HAZIRLIK

Bir tencerede biraz su kaynatın, sonra bütün malzemeleri ekleyin ve biraz kaynatın. Şimdi, ayaklarınızı koyacağınız kabı ılık suyla doldurun ve biraz elma sirkesi ekleyin, sonra daha eskiden kaynatılmış karışımı buraya dökün. İyi bir netice alabilmek amacıyla 30 dakika vakitsince ayaklarınızı bekletin. Bu magnezyum civarınızı arttıracak, derinizi rahatlatıp, bedeninizi arındıracaktır. Dahi ilk seansta kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.Bu banyo toksinlerin ayaktan atılması amacıyladir. Sıcak ve tuzlu suda pozitif ve negatif iyonları yapan elektrigi kullanırlar. Kimyasal tepki başlatmak amacıyla elektrik akımı kullanma metodudur, buna elektroliz denir. Tuzlu suda su moleküllerini enerji iyonuna indirgediği görülür.
Sıcak su ayaklardaki gözenekleri açar ve tuz iltihaplanmayı engelleyici ve sıkılaştırıcı vazifiyeti görür. Böylece iyonlar emilir ve ayaklardan detoks prosedürü başlatılır. Su rengi çamurlu hem de koyu bi renk durumunu alabilir. En az yarım saat vakitsince uzan sonrasında sıcak bir suda ayaklarını beklet. Suyun amacıylae aşağı yukarı bir çorba kaşığı tuz kat. Bu tuzlu sıcak suda da ayakların yarım saat kalsın.
2- Kil Detoksu :

MALZEMELER :
– Yarım su bardağı banyo tuzu
– Yarım bardak kil
HAZIRLIK :

Ayağınızı koyacağınız kabı sıcak su ile doldurun ve Epsom tuzunu ekleyin. Daha sonra, bentonit kilini tahta bir kaşıkla biraz su ile karıştırın, sonra kaba ekleyin. Vücudunuzu toksinlerden arındırmak amacıyla 20-30 dakika kadar ayaklarınızı içersinde bekletin.3- Oksijen Detoksu :

MALZEMELER :

– 1 çorba kaşığı kuru zencefil tozu
– 2 bardak oksijenli su
HAZIRLIK :

Ayaklarınızı koyacağınız kabı ılık suyla doldurun ve zencefil ve oksijenli suyu ekleyin, sonrasında bedeninuzdan toksinleri çıkarmak amacıyla 30 dakika vakit ile ayaklarınızın suyu emmesini bekleyin.
Tüm bu ayak detokslarından size en ideal olanı seçerek uygulamaya başlayın. En geç bir hafta içersinde genel sıhhat durumunuzda iyileşme ve rahatlama göreceksiniz. Sağlıkla kalın!

4 – Elma Sirkesi Detoksu :

MALZEMELER :

– Çeyrek fincan sirkeBu mühim bilgi ve yöntemlerden daha çok bireyin faydalanması amacıyla, beğenip, paylaşmayı unutmamalısınız lütfen…

POPÜLER FOTO GALERİLER

Bunlar da İlginizi Çekebilir