Türkiye’de yaşanan, fiziğin bile açıklayamadığı doğaüstü olaylara bir yenisi de geçtiğimiz akşam Uşak'ta gerçekleşen sel felaketi oldu. Cübbeli Ahmet'in haftalar önceden insanları uyardığı ortaya çıktı.
Geçtiğimiz haftalarda 14 15 Mart tarihine dikkat çeken Cübbeli'nin yeni kehaneti ise ortalığı karıştırdı. İşte detaylar...
Rüyamda gördüm deyip önemli açıklamalar yapan Cübbeli birkaç hafta önce; "Biz takvime bakarak tespit ettik Mart'ın 14'ünü 15'ine bağlayacak gece önemlidir. Bunun özelliği nedir peki? Rumi Takvime göre ilk Çarşamba'dır. Biz takvime bakarak tespit ettik. Senede biz iki Çarşamba'ya dikkat çekiyoruz. Dualar yazıyoruz. Ben senede iki kez bu günleri sizlere aktarıyorum." demişti. Şimdi de yeni bir deprem beklediği iddia edildi.
Kendimizi bildiğimizden beri genellikle abi ve ablalarımızın bizleri korkutmak amaçlı anlattıkları hikayeleri hatırlarsınız. Küçük yaşta başlayan bu korkunç hikayeler serüveni ilerleyen yaşlarımızda filmlere dönüşür. Hele ki Türkiye’de, böyle olaylar yaşandığı iddia edilen bir köyü varken. Yazları ziyarete gittiğimiz memleketimizin köyleri şehirden farklı olarak daha bir sessiz olurken insanın uyumasına engel bir sessizliğe neden oluyor. Trafik, insan gürültüsü gibi seslere alışkın olduğumuz şehirlerde geceleri ıssız sokaklar bile o kadar korkunç gelmeyebiliyor. Nedeni ise her an her yerden bir insana rahatça karşılaşabilecek olmamız sanırım. Köylerde ise zifiri karanlıkta oluşan ölüm sessizliği bile akıl sağlığınızı bozmaya yetiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir